Excelent
Adauga comentariu
Televizor LED Smart Samsung, 101 cm, 40KU6072, 4K Ultra HD, Clasa A
Caracteristici generale
| Diagonala display | 101 cm |
| Tip TV | Smart TV |
| Tehnologie display | LED |
| Tehnologie speciala | HDR |
| Claritate imagine | 4K |
| Culoare | Negru |
| Interfata | 2 x USB 3 x HDMI 1 x Component input 1 x Composite In CI+ slot 2 x RF |
Smart TV
| Sistem de operare | webOS |
| Caracteristici cheie | Screen Mirroring |
| Tip procesor | Quad core |
Caracteristici video
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tehnologii imagine | UHD Dimming PurColor Contrast Enhancer Ultra Clean View UHD Up-scaling Auto Motion Plus Auto Power Off Digital Clean View Auto Channel Search Mega Contrast Film Mode PQI 1300 |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T2 |
Caracteristici audio
| Tehnologii audio | Dolby Digital Plus Multiroom Link DTS Codec Tip Difuzor |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Subwoofer integrat | Nu |
Conectivitate
| Conectivitate wireless | Wi-Fi |
Consum energie
| Consum energie electrica | 125 W |
Dimensiuni
| Dimensiune cu stand | 917.7 x 288.1 x 596.5 mm |
| Dimensiune fara stand | 917.7 x 62.6 x 535.7 mm |
| Greutate cu stand | 8.6 Kg |
| Greutate fara stand | 7.7 Kg |
| Dimensiune cutie | 1165 x 138 x 623 mm |
| Greutate cutie | 10.4 Kg |
Accesorii
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Sistem montare pe perete
| Compatibilitate VESA | 200 x 200 |
Brand: Samsung
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Ton general pozitiv, majoritatea laudă calitatea imaginii 4K, claritatea și performanţa Smart (streaming 4K, redare de pe HDD) iar sunetul e considerat în mare parte bun pentru categoria sa. Există însă unele rezerve legate de telecomandă, lipsa Bluetooth și ocazionale probleme software sau pete pe ecran.
Generat cu AI in baza părerilor cumpărătorilor.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Salut Matei!
Ne pare foarte rău să auzim că ești dezamăgit de experiența ta cu acest smart TV, însă dorim să te asigurăm că vorbim doar de o excepţie nefericită, nicidecum de o regulă, fapt dovedit și de numărul mare de utilizatori mulţumiţi prezenţi pe această pagină.
Totuși, având în vedere neajunsurile menționate, dacă este posibil, te rugăm să ne contactezi prin intermediul centrului de suport Samsung (poți folosi numerele de telefon 080087267864, apel gratuit, respectiv *8000, apel tarifat în reţea), pentru o verificare amănunțită a setărilor.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Salut Alexandru!
În primul rând, ne cerem scuze pentru întârzierea cu care primeşti acest răspuns.
Îţi recomandăm să iei legătura cu colegiii din cadrul departamentului Relaţii cu Clienţii (www.samsung.com/ro/support/, secţiunea Contactaţi-ne), pentru a solicita o nouă telecomandă.
Salut am avut si eu problema. Este ceva din setari. Trebuie sa dezactivezi updatarea automata a canalelor TV. Practic dupa o perioada le rescaneaza si le ai in ordinea de la provider nu in cea pusa de tine. Editează
Da, doar sa ai grija la Cablu HDMI sa aiba canal de audio back... Asa vei putea sa asculti pe sistemul home cinema si sunetul ce vine din TV nu doar cel de pe DVD-uri... Editează
Constantin marius alexandru 01 Iul 2022 Editează
Salut. Iti reda filme dupa hdd? Stii cum se poate face un update