Foarte slab
Adauga comentariu
Telefon mobil Xiaomi Redmi 14C, 4GB RAM, 128GB, Midnight Black
Estimat livrare în:
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | HyperOS |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Model procesor | Mediatek Helio G81 Ultra |
| Numar nuclee | 8 |
| Senzori | Amprenta Busola Senzor de proximitate Senzor de lumina |
| Continut pachet | Telefon Cheie SIM Cablu de date USB Type-C |
| Culoare | Negru |
| Dimensiuni | 77.8 x 8.22 x 171.88 mm |
| Greutate | 207 g |
| SAR (W/kg) | |
| An aparitie | 2024 |
| Tehnologie | 2G 4G 3G |
Afisare
| Dimensiune ecran | 6.88 inch |
| Tip display | LCD IPS |
| Rezolutie (pixeli) | 1640 x 720 |
| Functii display | 16 milioane de culori 120 Hz |
Memorie
| Memorie interna | 128 GB |
| Memorie RAM | 4 GB |
Conectivitate
| Porturi | Jack 3.5 mm USB Type C |
Foto video
| Numar camere | 2 |
| Rezolutie camera principala | 50 MP Wide |
| Rezolutie camera frontala | 13 Mpx |
| Rezolutie video | HD Full HD |
| Blit | Da |
Alimentare
| Capacitate baterie | 5160 mAh |
Brand: Xiaomi
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
În general recenziile sunt preponderent pozitive, utilizatorii laudă raportul calitate‑preț, autonomia mare a bateriei și ecranul generos plus performanță suficientă pentru uz zilnic și multimedia. Există însă unele rezerve privind stabilitatea și performanța ocazională sau unități cu blocări.
Generat cu AI in baza părerilor cumpărătorilor.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Nu se mai adauga incarcatoare pe Europa la telefoane, le cumperi separat. Editează
Sa emiți pe Smart Tv îți trebuie ce de genul Smart magiconnect Editează
Cu adaptor usb c si hdmi, are optiunea de redare video pe smart tv, cu cablul respectiv.. Editează
Lateral, pe butonul on/off. Editează
Senzorul de amprenta este pe lateral, pe butonul on/off Editează
Fără încărcător. Editează
Mii de scuze pentru greșeală! Din neatenție am apăsat litera t in loc de s și a ieșit alt cuvant- foarte supărător! Editează
Eu l-am primit cu încărcător... Defect Editează
Are Google Play Store si Mi App Mall pentru descarcat aplicatii Editează
Google. Editează
Cel comandat de la eMAG, varianta 8gb, negru are NFC și aplicație dedicată de wallet. Editează
Are NFC. S-ar parea ca nu mai este chiar asa de costisitor sa introduca aceasta functie pe telefoane de buget. Editează
balmus cristi 19 Apr 2026 Editează
Ba are