Recomand
Adauga comentariu
Telefon mobil Samsung Galaxy A8 (2018), Dual SIM, 64GB, 4G, Black
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC |
| Versiune Bluetooth | LE 5.0 |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa procesor | 2.2 GHz |
| Senzori | Accelerometru Barometru Giroscop Amprenta Busola Senzor de proximitate Senzor de lumina |
| Continut pachet | Telefon Incarcator telefon |
| Culoare | Negru |
| Dimensiuni | 70.6 x 8.4 x 149.2 mm |
| Greutate | 172 g |
| SAR (W/kg) | 1.250 |
| Tehnologie | 2G 4G 3G |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 5.6 inch |
| Tip display | Super AMOLED |
| Rezolutie (pixeli) | 2220 x 1080 |
Memorie
| Memorie interna | 64 GB |
| Memorie RAM | 4 GB |
| Slot card memorie | MicroSD |
Conectivitate
| Standard Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Porturi | Jack 3.5 mm USB Type C |
Foto video
| Numar camere | 3 |
| Rezolutie camera frontala | 16 Mpx 8 Mpx |
| Blit | Da |
Alimentare
| Capacitate baterie | 3000 mAh |
Brand: Samsung
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Salut! Te invităm în showroom-urile Samsung sau eMAG, pentru a testa pe îndelete ambele modele. Editează
Salut Nicolae! Modelul Galaxy A8 2018 rulează versiunea Android Oreo 8.0 (modelele destinate pieţei europene). Editează
Salut Nicolae! Modelul Galaxy A8 2018 rulează versiunea Android Oreo 8.0 (modelele destinate pieţei europene). Editează
Salut Liviu! Conform codului de produs afişat, este vorba de varianta destinată pieţei europene, ce suportă tehnologia VoLTE, respectiv VoWiFi (depinde de infrastructura dezvoltată de operator). Editează
Salut Şerban! Poţi folosi modelul A8 2018 în majoritatea reţelelor de telefonie mobilă din Europa. Îţi recomandăm totuşi să iei legătura şi cu reprezentanţii respectivului operator, pentru a fi 100% sigur. Editează
Salut! Modelul A8 2018 are funcţie NFC însă nu are senzor infraroşu. Editează
Salut Bogdan! A530FD reprezintă codul de produs al acestui dispozitiv, (litera D este folosită pentru versiunea Dual SIM). Editează
Bună Andreea! Acest model este fabricat în Vietnam. Editează
Salutare Zoltan!
Modelul A8 2018 este disponibil în două variante pentru memoria internă: 32 GB, respectiv 64 GB. Îţi recomandăm să iei legătura direct cu reprezentanţii Mobi Store, pentru a verifica ce variantă este comercializată.
Editează
Da, varianta de 32 de gb este varianta europeana iar cea de 64 gb SM-A530F/DS este internationala in special pentru Orientul Mijlociu si Asia. Eu am varianta de 64 de gb ce mai prezinta mici bug uri de soft, ceea ce ma face sa cred ca varianta europeana are softul mai bine optimizat. Aparent varianta internationala este mult mai atractiva din punct de vedere al pretului in jur de 1600 de lei, pachetul contine husa transparenta din policarbonat, adaptor usb type C micro usb, dar cu pretul unor mici bug uri de soft. Sper ca cei de la Samsung sa se sezizeze. Editează
@Victor Mihalache: despre ce bug-uri e vorba? Editează
SAMSUNG ROMANIA Cont oficial 24 Oct 2018 Editează
Salut Stelian! Îţi mulţumim pentru feedback şi ne pare rău să auzim că nu eşti pe deplin mulţumit de acest telefon...
Dacă este posibil, te rugăm să ne oferi mai multe detalii în ceea ce priveşte funcţionarea camerei foto.