Laptop, Tablete & Telefoane
PC, Periferice & Software
TV, Audio-Video & Foto
Electrocasnice & Climatizare
Gaming, Carti & Birotica
Bacanie
Fashion
Ingrijire personala & Cosmetice
Casa, Gradina & Bricolaj
Sport & Travel
Auto, Moto & RCA
Jucarii, Copii & Bebe

Storcator Citrice Profesional Taurus Easy Press 600, Putere 600W, Motor AC, Stoarcere Continua cu Brat de Presare, 2 Conuri si 2 Site Interchangeabile, Sistem Anti-Picurare, Corp din Inox, Design Negru Elegant

Estimat livrare în:

Informatii:
  • 14 zile drept de retur

  • Garantie inclusa: detalii

PRP: 563,06 Lei

319,00 Lei

In rate: de la 24,17 Lei / luna detalii

Vândut și livrat de: OVOLT România 4

Ultimul produs in stoc

Cumpara in Rate
de la 24,17 Lei
Ai ales:

Alte oferte

 

 
 
 
 

 

 
 
 
 

Se încarcă

Se încarcă

Descriere

Imagini pentru no zebra

Storcator de citrice Taurus EASY PRESS 600

STORCATOR DIN OȚEL INOXIDABIL cu MOTOR PROFESIONAL, motor AC de 600W profesional, putere mare pentru a obtine suc rapid , storcator de calitate cu filtru, duza și corp din otel inoxidabil
SUC FARA EFORT, storcator cu maneta de presare pentru a obține mai mult suc fara efort și in cel mai confortabil mod, fara a va murdari mainile, pornire automata prin simpla apasare a conului cu fructe, maneta din aluminiu cu maner din cauciuc, Are ventuze la baza pentru o stabilitate si un confort suplimentar
2 FILTRE ȘI 2 CONURI, include un filtru din oțel inoxidabil și un filtru cu regulator de pulpa reglabil, are 2 conuri de diferite dimensiuni potrivite pentru toate tipurile de citrice, stoarce portocale, lamai, grapefruit, lime,etc
2 SISTEME DE DESCARCARE, gura de evacuare a sucului are doua pozitii diferite; una care permite depozitarea sucului in interiorul storcatorului pana la 0,65L si alta pentru turnarea continua direct in pahar sau sticla. Sistem anti-picurare pentru o descarcare ușoară și curata.
TOTAL DEMONTABIL, storcator de fructe complet detasabil, pentru o curatare usoara, piesele sale se pot spala in vase, toate piesele sunt fara BPA.

Dimensiuni : 32.4 x 22.2 x 22 cm

Greutate : 2,02 kg. 

Specificatii

Caracteristici generale

Tip produs Presa electrica
Utilizat pentru Citrice
Utilizare Rezidential
Material carcasa Inox
Material recipient Plastic
Caracteristici cheie Sistem anti-alunecare Functionare silentioasa Protectie supraincalzire Sistem stocare cablu Presare la rece Filtrare samburi
Accesorii incluse Filtru Capac de protectie Accesoriu pentru citrice
Continut pachet 1 x Sita 1 x Con mic de stoarcere 1 x Con mare de stoarcere
Culoare Negru

Specificatii tehnice

Putere 600 W
Trepte de viteza 1
Capacitate recipient suc 0.65 l

Dimensiuni

Lungime 22 cm
Latime 22 cm
Inaltime 32.1 cm
Lungime cablu 1 m
Greutate 2 Kg

Brand: Taurus

eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.

Se încarcă

Se încarcă

Recenzii


3

3 review-uri

2

Reviews cumparatori eMAG


alina M

31 Ian 2022

Excelent

Review utilizator eMAG

Un produs elegant si foarte bun. Puternic si eficient cu cele 2 conuri care se pot adapta la orice marime a citricelor. Sunt foarte multumita si-l recomand.

Adauga comentariu

Cerasela Popescu

15 Dec 2020

Stoarcerea unei citrice echivaleaza cu un episod reusit din "cascadorii rasului"...

 Review cumparator eMAG

Dispozitivul este un exemplu de proiectare defectuoasa. La al doilea fruct stors pulpa reflueaza peste tot in bucatarie, iar sucul se scurge in aparat si din acesta pe masa in loc sa ajunga in rezervor. Separatorul de pulpa face acest lucru cu pretul imprastierii acesteia peste tot (e lipicioasa si greu de sters de pe unde cade). Nu exista un rezervor pentru pulpa, iar cel pentru suc se colmateaza imediat daca alegi optiunea de trecere a pulpei. Aceasta nu este stoarsa in nici un fel dupa ce se acumuleaza pe sita de separare. Timpul de curatare a bucatariei este dublu fata de timpul total in care storci citricele una cate una si bei sucul.
Talentatii "ingineri" care au proiectat dispozitivul candideaza clar la titul de super... DOREL!!!.
Stoarcerea unei citrice echivaleaza cu un episod reusit din "cascadorii rasului"...

Adauga comentariu

Carmen

12 Dec 2020

MA ASTEPTAM LA CEVA MAI BUN

 Review cumparator eMAG

Functioneaza bine daca citricele sunt de marime medie. Materialele din care sunt confectionate partile ce vin in contact cu citricele pentru stoarcere si recipientul in care se acumuleaza sucul sunt atat de subtiri incat imi este frica sa nu se crape cand le spal. Pretul mi separe prea mare fata de calitatea materialelor din care este realizat.

Adauga comentariu

Se încarcă

Se încarcă

Intrebarile si raspunsurile clientilor


Ai nelamuriri?

Pune o intrebare si poti primi raspuns de la comunitate.

Meniu de accesibilitate

Setări de font

Mărește sau micșorează fontul 100%

Ajustează conținutul

Ajustează culorile

Ajustează cursorul