Proweld MIG1050e vine dotat cu un panou de control multifunctional pentru reglarea amperajului (15 la 250), a voltajului (15 la 25), a inductantei pentru stabilitate a sudurii variabile (1 la 10) si un comutator de schimbare intre sudare MMA sau MIG/TIG.
Suport rola sarma
Invertorul de sudura este echipat cu suport pentru montarea rolei cu sarma folosita pentru sudura MAG.
Portabilitate
MIG1050e este un invertor de sudura compact, echipat cu spatiu dedicat pentru rola de sarma si cu acces rapid la aceasta, portabil, economic si gata de utilizare.
Tip invertor
Spre deosebire de aparatele clasice care folosesc tehnologie cu transformatoare si redresoare de cupru sau aluminiu, invertorul, MIG1050e, foloseste o tehnologie sofisticata pe baza de siliciu. In plus consuma mai putina putere si poate functiona pe curentul normal al gospodariei adica 230V.
Functie MIG/MAG/MMA si TIG
Proweld MIG1050e este un aparat multifunctional care poate suda atat MIG/MAG prin topirea un fir metalic pentru a uni doua suprafete, MMA cu electrod invelit de pana la 5mm, cat si sudare TIG cu arcul electric in mediu de gaz protector inert cu electrod nefuzibil.
Aparat de sudura multiproces MIG/MAG, MMA si TIG, recomandat pentru sudarea oricarui material, in gaz protector, si a unei game variate de materiale, fara gaz.
Functia principala, MIG/MAG, ofera posibilitatea sudarii cu gaz protector (Argon, Corgon) dar si fara gaz, cu sarma cu flux. Comanda gazului se face manual direct pe pistolet, nu exista electrovalva pentru comanda automata.
Reglajul vitezei de inaintarea a sarmei si tensiune de sudare se fac cu precizie mare cu ajutorul celor doua potentiometre de pe panoul frontal.
Functia MMA (SEI - sudare cu electrod invelit), permite sudarea otelurilor aliate si nealiate, a inoxului, cu electrozi de pana la 5.0mm.
Sudare prin procedeul TIG, cu initierea arcului prin contact (fara HF) si comada gazului protector din torta, cu electrovalva.
Preselectia curentului de sudare se face din potentiometrul de pe panoul frontal.
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului.
In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.