Decent
Adauga comentariu
Laptop ASUS X515KA cu procesor Intel® Celeron® N4500 pana la 2.80 GHz, 15.6", Full HD, 8GB, 256GB M.2 NVMe™ PCIe® 3.0 SSD, Intel® UHD Graphics, No OS
Caracteristici generale
| Line-up | X |
Procesor
| Producator procesor | Intel® |
| Tip procesor | Celeron |
| Model procesor | N4500 |
| Arhitectura | Jasper Lake |
| Numar nuclee | 2 |
| Frecventa nominala | 1.1 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 2.8 GHz |
| Cache | 4096 KB |
| Tehnologie procesor | 14 nm |
| Procesor grafic integrat | Intel® UHD Graphics |
Afisare
| Diagonala display | 15.6 inch |
| Format display | Full HD |
| Tehnologie display | LED |
| Luminozitate | 200 nt |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 1920 x 1080 |
Memorie
| Capacitate memorie | 8 GB |
| Tip memorie | DDR4 |
| Numar sloturi | 1 |
| Sloturi ocupate | 1 |
Hard disk
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 256 GB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
Placa video
| Tip placa video | Integrata |
| Model placa video | Chipset grafic integrat |
Multimedia
| Unitate optica | Nu |
| Camera WEB | HD |
| Audio | Difuzoare stereo Microfon |
| Tehnologii audio | Sonic Master |
Conectivitate & Porturi
| Porturi | 2 x USB 2.0 1 x HDMI 1 x Audio Out/Microfon 1 x USB 3.2 Type C Gen 1 1 x USB 3.2 Type A Gen 1 |
| Wireless | 802.11 ac |
| Versiune Bluetooth | 4.1 |
Software
| Sistem de operare | NO OS |
Caracteristici generale
| Tastatura numerica | Da |
| Greutate | 1.8 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 360.2 x 234.9 x 19.9 mm |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Securitate | Security lock TPM |
| Material | Plastic |
| Accesorii incluse | Adaptor 33W |
| Caracteristici cheie | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere Camera web Tastatura iluminata Tastatura Chiclet Baterie 2 celule - 37Wh |
| Culoare | Slate Grey |
Brand: ASUS
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Majoritatea recenziilor sunt pozitive, laptopul este apreciat pentru raportul calitate preț, portabilitate, ecran Full HD, tastatură iluminată și autonomie bună. Cu unele rezerve privind performanța în multitasking și memoria RAM de 4GB.
Generat cu AI in baza părerilor cumpărătorilor.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Rata de reîmprospătare a acestui model este de 60 Hz. Editează
Desigur, are o garanție de 12 luni. Editează
Nu ar trebui să aibă garanție 24 luni conform legii? Editează
Procesorul nu ai cum să îl schimbi, dar memoria RAM da. Nu vei compromite garanția dacă efectuezi chiar tu operațiunea, atâta vreme cât nu provoci vreun defect. Succes! Editează
Retroiluminarea tastaturii se activează cu combinația de taste FN + F7. Editează