Laptop, Tablete & Telefoane
PC, Periferice & Software
TV, Audio-Video & Foto
Electrocasnice & Climatizare
Gaming, Carti & Birotica
Bacanie
Fashion
Ingrijire personala & Cosmetice
Casa, Gradina & Bricolaj
Sport & Travel
Auto, Moto & RCA
Jucarii, Copii & Bebe

Hota de perete Turbionaire Chef 90 Wall Pro Black, Motor brushless 800 mc/h, Clasa A++, Colector de grasimi, Filtre Baffle Avansate, Control electronic, Iluminare LED 4000K, 3 viteze + Boost, Negru

Estimat livrare în:

Informatii:
  • Deschiderea coletului la livrare

  • 14 zile drept de retur gratuit

  • Garantie inclusa: detalii

PRP: 2.611,46 Lei

1.558,48 Lei

In rate: de la 90,00 Lei / luna detalii

Vândut și livrat de: Intax 5

În stoc

Cumpara in Rate
de la 90,00 Lei
Ai ales:

Se încarcă

Se încarcă

Descriere

Hota de perete Turbionaire Chef 90 Wall Pro Black poate fi o prezenta spectaculoasa in zona spatiului de gatit, datorata designului deosebit, cu accente profesionale, eficienta ridicata in evacuarea aburului, mirosurilor si retinerea grasimilor rezultate in urma procesului de gatire.

 

 

FUNCȚII



 

Reglarea vitezei - Funcția de reglare a vitezei permite adaptarea performanței în funcție de cerințe, asigurând control precis, eficiență crescută și confort îmbunătățit.



 

TIP CONTROL


 

Electronic - Utilizează interfețe cu butoane digitale pentru a ajusta setările, oferind o funcționare precisă și convenabilă.

 

 

Lumină LED - Soluție de iluminat eficientă din punct de vedere energetic și versatilă.

 

 

DETALII CONSTRUCTIVE



 

Colector de ulei și lichide - Proiectat pentru a colecta grăsimea si condensul rezultate in urma procesului de gătit, previne acumularea acestora în hota și țevile de evacuare, reducând riscul de incendiu și prelungind durata de viață a echipamentului.


 

 

Clapeta anti-retur - Permite evacuarea aerului, în timp ce împiedică pătrunderea aerului poluat și a prafului, reducând pierderile de căldură și infiltrarea aerului rece prin conductele de evacuare.



 

Reducție 150-120 - Permite îmbinarea conductelor cu diametrul de 150 mm și 120 mm cu o etanșare sigură, astfel încât să eliminați riscul de scurgeri și să asigurați un sistem eficient și flexibil.



 

Evacuare verticala - Conexiunea la conducta de evacuare se face prin partea superioară a unității.



 

TIP FILTRU



 

Advanced Baffle - Destinat utilizării intensive, pentru reținerea eficientă a excesului de grăsime și ulei, permite circulația liberă a aerului, asigurând o eficiență ridicată și durabilitate.



 



 

Pachetul include:



 

1 x Corp Hota 

3 x Filtre de grasimi Cod: TAF14B

1 x Reductie de la 150mm la 120mm

1 x Clapeta anti-retur



 

Accesorii optionale:



 

Kit filtre de carbon Cod: TCF 1



 

Nota!

La exterior se va utiliza o grilă gravitațională sau o grilă de exterior cu lamele distanțate minimum 20 mm între ele, fără plasă anti-insecte.

Pentru evacuarea aerului, se vor asigura un traseu de evacuare si un orificiu in perete cu diametrul de min. 120 - 150 mm.

 

* Grila gravitationala nu este inclusa in pachet. Imaginea este cu titlu de prezentare.

Manualul de utilizare este disponibil aici.

Specificatii

Caracteristici generale

Tip incastrare Standard
Utilizare Rezidential
Design Decorativa
Metoda de ventilare Evacuare Recirculare
Tip panou de comanda Electronic
Numar filtre 3
Tip lumina LED
Functii Iluminare Functie Turbo
Culoare Negru
Accesorii incluse 3 x Filtre Reductie de la 150 mm la 120 mm Clapeta antiretur Manu

Caracteristici tehnice

Debit minim de aer absorbit 312 m³/h
Debit maxim de aer absorbit 721 m³/h
Nivel zgomot 52 dB 66 dB 68 dB
Putere 123 W
Trepte putere 4
Tensiune alimentare 230 V
Numar motoare 1

Eficienta si durabilitate

Clasa eficienta energetica Clasa A++
Eficienta fluid dinamic Clasa A
Eficienta iluminare Clasa A
Consum anual energie 27 kWh

Dimensiuni

Latime 900 mm
Diametru burlan de aerisire 150 mm 120 mm
Greutate 14 Kg

Brand: Turbionaire

eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.

Se încarcă

Se încarcă

Recenzii


3

2 review-uri

2

Reviews cumparatori eMAG


Happy Eggs

13 Ian 2025

Review scris pentru varianta 900 mm

Slab

 Review cumparator eMAG

Hota este bunicică dar intra grăsime la motor și nu știu cat o să dureze m-am interesat de alte filtre dar au zis ca sunt suficente.
O am de două luni de zile o folosesc destul de des.

Adauga comentariu

Liliana G 05 Iun 2025

Din acest motiv i am dat si eu retur. Filtrele pe care le are sunt prea rare. De fapt filtrul e grilajul care se vede, fara alte filtre

Customer Support 19 Iun 2025

Bună ziua,

Vă mulțumim pentru feedback și pentru că ați împărtășit din experiența dumneavoastră de utilizare.

Pentru a înțelege mai bine situația semnalată în legătură cu pătrunderea grăsimii către motor, vă rugăm să ne transmiteți:

Cât de des curățați filtrele hotei?

Ce tip de soluție folosiți pentru curățarea acestora?

De asemenea, din informațiile disponibile, reiese că ați dorit să instalați și filtre de carbon. Menționăm că hota nu poate funcționa simultan în regim de evacuare și recirculare – prin urmare, nu se punea problema unei „insuficiențe” a filtrelor, ci a unei alegeri între cele două moduri de funcționare.

Așteptăm răspunsul dumneavoastră pentru a putea oferi o recomandare adecvată.

Ana-Maria

08 Ian 2025

Review scris pentru varianta 900 mm

Rezonabil

 Review cumparator eMAG

Am inlocuit o hota Studio Casa cu design retro de semineu din principalul motiv ca facea mult zgomot si nu tragea cum trebuie - living deschis, toate mirosurile ajungeau la etaj. Pare ca trage mai bine la cel mai mic nivel 1, si nu mai miroase asa in toata casa, in schimb la 2 nu mai e suportabila din punctul de vedere al sunetului, plus ca vibreaza… apai nush daca e instalata cum trebuie dar e deranjanta (evacuarea e 120mm). Sunt dezamagita de design (dar asta e o chestie personala) si de zgomot pe treptele superioare.

Adauga comentariu

Customer Support 19 Iun 2025

Bună ziua,

Vă mulțumim pentru mesaj și pentru feedbackul detaliat.

Ne pare rău să aflăm că sunteți nemulțumită de nivelul de zgomot și de vibrațiile resimțite la treptele superioare. Pentru a putea identifica exact cauza acestor probleme, vă rugăm să verificați următoarele aspecte:

Ce tip de grilă este instalat la capătul traseului de evacuare? O grilă nepotrivită (de exemplu, cu plasă de insecte sau secțiune prea mică) poate obstrucționa fluxul de aer, cauzând vibrații și zgomot crescut.

Vă rugăm să verificați dacă unitatea este fixată corect pe suport. Recomandăm să coborâți hota și să vă asigurați că suportul este montat ferm, în poziția corectă. O fixare incorectă poate accentua vibrațiile și disconfortul acustic în timpul funcționării.

Dorim să vă oferim o experiență cât mai bună cu produsul, iar aceste verificări ne vor ajuta să înțelegem dacă este vorba despre o problemă de instalare sau alt tip de disfuncționalitate.

Așteptăm cu interes răspunsul dumneavoastră.

Se încarcă

Se încarcă

Intrebarile si raspunsurile clientilor


Ai nelamuriri?

Pune o intrebare si poti primi raspuns de la comunitate.

Meniu de accesibilitate

Setări de font

Mărește sau micșorează fontul 100%

Ajustează conținutul

Ajustează culorile

Ajustează cursorul