Cel mai slab produs! Angajatii Service-ului Samsung lipsiti de transparenta !
Adauga comentariu
Televizor Samsung 50TU7172, 125 cm, Smart, 4K Ultra HD, LED, Clasa G
Caracteristici generale
| Diagonala display | 125 cm |
| Tip TV | Smart TV |
| Tehnologie display | LED |
| Tehnologie speciala | HDR |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2020 |
| Culoare | Gri inchis |
| Interfata | 1 x USB 1 x RJ-45 2 x HDMI 1 x RF 1 x S/PDIF CI+ slot |
Smart TV
| Sistem de operare | Tizen |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix HBO Go |
| Caracteristici cheie | Screen Mirroring |
| Mirroring | iOS Android |
| Tip procesor | Quad core |
| Versiune Bluetooth | 4.2 |
Caracteristici video
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10+ HLG |
| Tehnologii imagine | UHD Dimming PurColor Contrast Enhancer Mod Film Mega Contrast Mod Natural HLG (Hybrid Log Gamma) 2000 PQI Crystal Processor 4K |
| Rata de refresh | 50 Hz |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T2 |
Caracteristici audio
| Tehnologii audio | Dolby Digital Plus Dialog Enhancement Audio Pre-selection Descriptor |
| Sistem audio | 2 |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Subwoofer integrat | Nu |
Conectivitate
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac |
Consum energie
| Consum energie electrica | 91 W |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 109 kWh |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Consum anual energie | 126 kWh |
| Clasa eficienta energetica | Clasa G |
Dimensiuni
| Dimensiune cu stand | 1115.8 x 250.2 x 718.6 mm |
| Dimensiune fara stand | 1115.8 x 59.5 x 643.7 mm |
| Greutate cu stand | 11.6 Kg |
| Greutate fara stand | 11.4 Kg |
| Dimensiune cutie | 1264 x 150 x 780 mm |
| Greutate cutie | 15.5 Kg |
Accesorii
| Continut pachet | Baterii Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Sistem montare pe perete
| Compatibilitate VESA | 200 x 200 |
Brand: Samsung
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Si al meu a fost cumparat in noiembrie 2020, fiind pandemie a stat timp de doi ani mai mult oprit pentru ca nu am locuit in apartament. La o luna dupa expirarea garantiei s-a stricat, aceeasi problema, dispaly-ul nu mai functioneaza. Suportul si serviciile pe customer satisfaction la Emag sunt jalnice.
Si la mine aceeasi situatie. Cumparat 09.2020 si acum displayul nu mai merge, se aprinde si se stinge in continuu. Voi ati reusit sa-l reparati?!
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Salut!
Cel mai probabil, respectivele aplicații nu sunt disponibile pentru sistemul de operare Tizen, ce este instalat pe modelele smart TV Samsung.
Editează
Salut!
Toate modelele smart TV QLED, The Frame, respectiv AU9000 din cadrul seriei A 2021 (de exemplu Q70A, LS03A, AU9072) suportă funcția Time Shift.
Editează
Salut. Bun Samsung. Adica niste feature-uri basic pe care i 2013 si in 2019 le aveti pe seria 6000... Acum le-ati mutat pe High End. Multumesc de raspuns, ma voi orienta spre alta marca. Editează
Salut!
Dacă este posibil, te rugăm să ne contactezi direct prin intermediul centrului de suport Samsung, la numerele de telefon 0800872678 (apel gratuit), respectiv *8000 (apel tarifat în reţea), atât pentru a ne ajuta cu mai multe detalii în ceea ce privește situația adusă în discuție, cât și pentru a solicita un control la domiciliu, din partea unui tehnician specializat.
Editează
Salut!
Aplicația Disney+ este deja disponibilă în cadrul magazinului dedicat (Apps) al acestui model smart TV.
Editează
Salut!
Distanța dintre picioarele de suport, pentru modelul smart TV Samsung TU7172 cu diagonala de 189 de centimetri (75"), este de 1426.5 milimetri.
Editează
Salut!
Distanța dintre picioarele de suport, pentru modelul smart TV Samsung TU7172 cu diagonala de 189 de centimetri (75"), este de 1426.5 milimetri.
Editează
Salut!
Din păcate, modelul smart TV Samsung TU7172 este compatibil doar cu telecomanda standard (cod produs TM1240A).
Editează
Este loc in spate, are un sticker lipit pe locul unde intră Editează
Andu 26 Iul 2024 Editează
Am facut achizitia pe 5 feb. 2021, l am folosit extrem de putin, cred ca avea mai putin de 1000 ore de functionare. Folosesc timpul trecut pentru ca acum 3 zile s a defectat display ul si l am aruncat. Avea un fel de ceata alba pe ecran. Deci nu chiar dupa 2 ani dar pe aproape. Samsung a devenit o firma care produce consumabile ptr lumea a 3-a.