Televizor Philips AMBILIGHT tv LED 55PUS8010, 139 cm, Smart TV, 4K Ultra HD, Clasa E (Model 2025)
Televizor Philips AMBILIGHT tv LED 55PUS8010, 139 cm, Smart TV, 4K Ultra HD, Clasa E (Model 2025)
Estimat livrare în:
Alte oferte
Se încarcă
Se încarcă
Descriere
Specificatii
Caracteristici generale
| Diagonala display | 139 cm |
| Tip TV | Smart TV |
| Tehnologie display | LED |
| Tehnologie speciala | HDR UHD |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2025 |
| Culoare | Negru |
| Interfata | 2 x USB 1 x RJ-45 3 x HDMI 1 x Jack 3.5 mm 1 x Digital Optical Out |
Smart TV
| Sistem de operare | Titan OS |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix BBC iPlayer Amazon Prime Disney+ HBO Max SWEET.TV |
| Caracteristici cheie | Ambilight Asistent vocal inteligent Ready |
| Asistent vocal inteligent | Alexa ready Google assistant ready |
| Tip procesor | Pixel Precise Ultra HD |
| Capacitate stocare | 8 GB |
| Versiune Bluetooth | 5.2 |
Caracteristici video
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10+ HLG |
| Tehnologii imagine | Ultra rezolutie Micro Dimming Film Mode HDR10+ Mod Personalizat Game Mode Crystal Clear |
| Functii gaming | VRR (Variable Refresh Rate) ALLM (Auto Low Latency Mode) Game Bar |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
Caracteristici audio
| Tehnologii audio | Dolby Atmos DTS X Dolby Media Intelligence |
| Sistem audio | 2 |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Subwoofer integrat | Nu |
Conectivitate
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac 2x2 |
Consum energie
| Consum energie electrica / 1000 ore | 63 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 121 kWh |
| Putere consumata in stand-by | 2 W |
| Clasa eficienta energetica | Clasa E |
Dimensiuni
| Dimensiune cu stand | 1226 x 281 x 774 mm |
| Dimensiune fara stand | 1226 x 281 x 774 mm |
| Greutate cu stand | 10.55 Kg |
| Greutate fara stand | 10.25 Kg |
| Dimensiune cutie | 1335 x 131 x 831 mm |
| Greutate cutie | 13.84 Kg |
Accesorii
| Stand | Da |
| Continut pachet | Baterii Cablu alimentare Telecomanda |
Sistem montare pe perete
| Compatibilitate VESA | 200 x 100 |
Brand: Philips
Pretul produsului include costul de 9 lei aferent colectarii, tratarii si eliminarii DEEE.
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Se încarcă
Se încarcă
Recenzii (49 de review-uri)
Ce spun cumpărătorii
Majoritar pozitive, mulți utilizatori laudă imaginea clară, sunetul decent și efectul Ambilight, precum și raportul calitate‑preț. Există însă câteva rezerve legate de platforma smart fără Android/Google Play, aplicații limitate și interfață/telecomandă uneori lente.
Generat cu AI in baza părerilor cumpărătorilor.
foarte prost acest tv
Adauga comentariu
Recomand
Sunetul este decent pentru utilizare zilnică. Sistemul Smart TV se mișcă bine, aplicațiile pornesc rapid.
Raportul calitate-preț este bun pentru ce oferă. Îl folosesc zilnic pentru filme, YouTube și streaming și nu am avut probleme.
Recomand acest model dacă vrei un TV mare, modern și cu o experiență diferită datorită Ambilight.
Adauga comentariu
Rezonabil
Adauga comentariu
Dezamagitor
Adauga comentariu
Salut! Mulțumim pentru recenzie! Pentru a asigura o funcționalitate optimă este recomandat ca televizorul să fie actualizat la ultima versiune de software. Dacă este actualizat și întâmpini această situație în continuare sau mai ai și alte întrebări, ne poți contacta la call center de Luni până Vineri în intervalul orar 09:00-17:00 la numărul 031 630 00 42. Mulțumim!
Multumit
Adauga comentariu
Se încarcă
Se încarcă
Intrebarile si raspunsurile clientilor (4 intrebari)
Salut, Florin! Da, toate aplicațiile menționate de tine se regăsesc în meniul TV. Mulțumim! Editează
Bună! Funcția Ambilight funcționează doar când televizorul este pornit sau o poți utiliza și când este oprit? Editează
Bună! Funcția Ambilight este disponibilă și în timp ce televizorul este în standby, și poate fi folosită ca și lumină ambientală. De asemenea, există și posibilitatea utilizării televizorului pe conținut audio, funcția Ambilight poate fi setată pe sunet sau pe alt joc de lumini și se poate opri doar ecranul televizorului, sunetul și Ambilight-ul rămânând pornite. Mulțumim! Editează
Salut! Acest model are un panou cu rata de refresh de 60Hz. Mulțumim! Editează
Salut, Ovidiu! Toate modelele Philips din oferta curentă au slot CI+. Mulțumim! Editează
De ce nu apare in orezenuarea dvs:
Interfata
2 x USB
1 x RJ-45
3 x HDMI
1 x Jack 3.5 mm
1 x Digital Optical Out
Smart TV
Editează
Salut, as dori sa știu dacă ambilightul se poate opri în caz ca nu doresc sa fie mereu pornit. Editează
Bună, Adina! Sigur, funcția Ambilight are mai multe moduri, și pe lângă acestea poate fi și oprită. Există setări mai complexe în meniu și există și un buton dedicat pe telecomandă cu scurtături către principalele moduri dar și pentru oprire. Mulțumim! Editează
Bună,
Pe câte laturi este ambilight?
Editează
Asta ma întrebam.și eu unde are slot CI+, că nu apare pe descriere Editează







Philips TV Cont oficial 27 Apr 2026 Editează
Salut, Corneliu! Mulțumim pentru recenzie! Recomandăm să te asiguri că televizorul este actualizat la ultima versiune de software. Dacă situația persistă, ne poți contacta la call center, de luni până vineri în intervalul orar 09:00-17:00 la numărul de telefon 031 630 00 42. Mulțumim!