Se încarcă
Televizor LG QNED 75QNED80T3A, 189 cm, Smart, 4K Ultra HD, Clasa E
Televizor LG QNED 75QNED80T3A, 189 cm, Smart, 4K Ultra HD, Clasa E
Se încarcă
Se încarcă
Descriere
Specificatii
Caracteristici generale
| Diagonala display | 189 cm |
| Tip TV | Smart TV |
| Tehnologie display | QNED |
| Tehnologie speciala | Real 4K QNED |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2024 |
| Culoare | Albastru inchis |
| Interfata | 2 x USB 2.0 3 x HDMI 2 x RF |
Smart TV
| Sistem de operare | webOS |
| Versiune sistem operare | ThinQ AI |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Rakuten TV Amazon Prime Disney+ Twitch HBO Max Nvidia GeForce Now Voyo SkyShowtime SWEET.TV |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Chromecast incorporat Integrare Apple HomeKit LG Home Dashboard |
| Mirroring | iOS Android |
| Asistent vocal inteligent | ThinQ® AI |
| Tip procesor | Alpha 5 gen7 AI Processor |
| Versiune Bluetooth | 5.1 |
Caracteristici video
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HLG |
| Tehnologii imagine | Mod Personalizat FreeSync Premium AI Picture Pro AI Brightness Control ALLM VRR Filmmaker Mode AI 4K Upscaling HGiG AI Genre Selection QMS Display 4K UHD QNED Color |
| Functii gaming | ALLM (Auto Low Latency Mode) HGiG Compatibil FreeSync Premium Game Optimizer |
| Rata de refresh | 60 Hz |
Caracteristici audio
| Tehnologii audio | AI Acoustic Tuning Bluetooth Surround Ready AI Sound Pro Clear Voice Pro Tv Sound Mode Share e-ARC WOW Orchestra |
| Sistem audio | 2 |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
Conectivitate
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac |
Consum energie
| Consum energie electrica / 1000 ore | 102 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 208 kWh |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Clasa eficienta energetica | Clasa E |
Dimensiuni
| Dimensiune cu stand | 1677 x 359 x 1032 mm |
| Dimensiune fara stand | 1677 x 30.9 x 965 mm |
| Greutate cu stand | 34 Kg |
| Greutate fara stand | 33 Kg |
| Dimensiune cutie | 1820 x 200 x 1115 mm |
| Greutate cutie | 44 Kg |
Accesorii
| Continut pachet | Baterii Cablu alimentare Manual utilizare Telecomanda Smart |
Sistem montare pe perete
| Compatibilitate VESA | 400 x 300 |
Brand: LG
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Se încarcă
Se încarcă
Recenzii (101 review-uri)
Foarte multumita
Adauga comentariu
multumit
Adauga comentariu
Multumit
- se observa diferentele OLED vs QNED, negru nu este negru, contrast ok-ish, ok ca are local diming, software mai incet de la procesorul mult mai slab, nu la fel de luminos, zic ca este 50/60% comparand cu un OLED LG, daca nu aveam termen de comparatie, poate merita o nota mai buna,
Adauga comentariu
Excelent
Adauga comentariu
Decent
In schimb plătești livrare cu 2 oameni și te sună curierul ca este singur și ca nu-l aduce până la etajul 4 ca nu poate, sa cobor să-l ajut 😅in condițiile în care transportul este aproape 100 lei
Adauga comentariu
Rezonabil
Avand in vedere pretul de 6000Lei cu care l-am achizitionat, aparatul este rezonabil, conform
asteptarilor mele.
Calitatea imaginii este excelenta.
Negrul este mai bine controlat de QNED in comparatie cu NANOCELL, chiar surpinzator de ok!
In meniu se misca greu fata de asteptarile de azi de “instant”, dar orice aplicatie odata pornita functioneaza perfect cursiv. Daca vreti instant platiti mai mult decat dublu, si oricum, dupa 3-4ani devin simple display-uri pt ca partea de smart devine depasita. O rezolvati cu un firestick sau google chromecast in viitor.
Calitatea audio ale difuzoarelor integrate este decenta pt stiri. Nu aveti pretentii pentru muzica, nu e gandit pentru asa ceva. Pt Muzica, sistem extern neaparat.
Per total sunt multumit, sper sa tina display-ul…
Adauga comentariu
Imi place
Adauga comentariu
Se încarcă
Se încarcă
Intrebarile si raspunsurile clientilor (11 intrebari)
Pentru acest model, LG QNED 50QNED80T3A, oare ma puteti ajuta cu ceva mai specific.
As dori sa stiu care este distanta dintre picioarele tv-ului, pe lungime, deoarece am o comoda cu o lungime de 1 m si as dori sa stiu daca poate fi pus pe ea, el fiind de 1.12m
Multumesc Editează
Bună ziua, ce fel de suport de perete pivotant se potrivește cu televizorul de 139 cm??? Editează
Buna ziua, Va rugam urmati urmatoarea cale: apasati tasta Settings ( butonul rotita de pe telecomanda) o singura data iar in meniul afisat, in partea de jos o sa gasiti simbolul pentru functia Multi-view. Daca va putem ajuta cu mai multe informatii, colegii din call center-ul LG Romania ( 0312283542) va stau la dispozitie. Multumim. Editează
Salut Marian, Conectorul mai sus mentionat este disponibil incepand cu seria QNED85. Multumim. Editează
Salut Darius, intreaga gama LG TV 2024 suporta atat standardul Airplay ( iOS) cat si ChromeCast built-in. Pentru mai multe detalii / informatii tehnice, colegii din call center-ul LG Romania ( 0312283542) iti stau la dispozitie. Multumim. Editează











