Se încarcă
Televizor LG LED 75UT81003LA, 189 cm, Smart, 4K Ultra HD, Clasa F
Televizor LG LED 75UT81003LA, 189 cm, Smart, 4K Ultra HD, Clasa F
Se încarcă
Se încarcă
Descriere
Specificatii
Caracteristici generale
| Diagonala display | 189 cm |
| Tip TV | Smart TV |
| Tehnologie display | LED |
| Tehnologie speciala | UHD |
| Claritate imagine | 4K |
| Culoare | Gri inchis |
| Interfata | 2 x USB 1 x RJ-45 3 x HDMI CI+ slot |
Smart TV
| Sistem de operare | webOS |
| Versiune sistem operare | ThinQ AI |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Rakuten TV Amazon Prime Disney+ HBO Max Antena Play Voyo SkyShowtime DIGI Online SWEET.TV |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Integrare Apple HomeKit |
| Mirroring | iOS |
| Asistent vocal inteligent | ThinQ® AI |
| Tip procesor | Alpha 5 gen7 AI Processor |
| Versiune Bluetooth | 5.1 |
Caracteristici video
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HLG |
| Tehnologii imagine | HLG HDR10 AI Brightness Control ALLM Filmmaker Mode HGiG 4K Upscaling Display 4K UHD α5 AI Processor Gen7 |
| Functii gaming | ALLM (Auto Low Latency Mode) HGiG Game Optimizer |
| Rata de refresh | 60 Hz |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
Caracteristici audio
| Tehnologii audio | AI Acoustic Tuning Bluetooth Surround Ready AI Sound Pro Clear Voice Pro Tv Sound Mode Share e-ARC |
| Sistem audio | 2 |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Subwoofer integrat | Nu |
Conectivitate
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac |
Consum energie
| Consum energie electrica | 127 W |
| Consum energie electrica / 1000 ore | 127 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 190 kWh |
| Clasa eficienta energetica | Clasa F |
Dimensiuni
| Dimensiune cu stand | 1678 x 378 x 1045 mm |
| Dimensiune fara stand | 1678 x 59.9 x 964 mm |
| Greutate cu stand | 34.6 Kg |
| Greutate fara stand | 31.4 Kg |
| Greutate cutie | 44.5 Kg |
Accesorii
| Continut pachet | Baterii Cablu alimentare Manual utilizare Telecomanda Smart |
Sistem montare pe perete
| Compatibilitate VESA | 400 x 400 |
Brand: LG
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Se încarcă
Se încarcă
Recenzii (124 de review-uri)
LG
Adauga comentariu
Nu mai este LG-ul de altădată
Dacă sunt blocate unele programe, după o zi, maxim două, se văd iar în lista.
Nu există setare pentru intrarea în mod TV. Permanent ești obligat să vezi o listă cu…
Telecomandă magic este ciudată. Trebuie să te uiți permanent la ea pentru a nimeri “+” la volum.
Temporizatorul este ascuns prin meniu.
Adauga comentariu
Se încarcă
Se încarcă
Intrebarile si raspunsurile clientilor (13 intrebari)
Dețin acest TV și nu știu dacă este bun pentru gaming. Știe cineva dacă rulează bine jocurile de pe PS5 pe acest TV? Vreau să iau un PS5 și mi-e teamă să nu se blocheze imaginea sau să se miște jocurile greoi. Editează
Salut Mihai, Pentru consolele de ultima generatie recomandam televizoare cu o rata de refresh de min. 120hz si cel putin un port HDMI 2.1. Daca va putem ajuta cu mai multe informatii, colegii din call center-ul LG Romania ( 0312283542 ) va stau la dispozitie. Multumim. Editează
Buna ziua, poate cineva să-mi spună dacă funcționează aplicația HBO Max? Mulțumesc anticipat! Editează
Salut Silviu, Aplicatia MAX face parte din ecosistemul WebOS. Multumim. Editează
Am și eu acest model, dar sunt dezamăgit de memoria internă foarte mică. Are doar 1GB din care doar 300MB mai am liber, iar actualizarea de firmware are 1,4GB. Cum pot face update în condițiile astea? Editează
Mai șterge din aplicații, cele care chiar nu le folosești Editează
@Broscareanu Razvan Nu am ce să șterg. Cum am mai spus... Memoria internă a TV-ului e de maxim 1GB, iar update-ul de firmware depășește memoria totală cu 400MB, adică are 1,4GB!
Nu știu ce pot face în condițiile astea.
Se pare că voi rămâne cu firmware-ul neactualizat pe veci!
Editează
Update-ul de firmware nu se instalează direct în memoria internă de aplicații. Foloseste un USB. Editează
Salut Ionut, Functia time machine se activeaza doar dupa atasarea ( via USB) a unui mediu de stocare - de min. 60GB ( recomandat). Multumim. Editează
Salut Ionut, Din dotarea standard a modelului LG UT8100 face parte si telecomanda LG " Magic Remote". Multumim. Editează
Salut Valentin, Toate televizoarele LG comercializate in Romania dispun de port CI+ si sunt certificate de catre cei mai importanti operatori de cablu din tara noastra. Daca va putem ajuta si cu alte informatii, colegii din call center ( 0312283542) va stau la dispozitie. Multumim. Editează
Bună ziua! Imaginea are o tentă gălbuie și vreau să știu dacă este vorba de un defect sau nu este calibrat/setat corect. Mulțumesc! Editează
Buna Sofica, Te rugam sa iei legatura cu colegii nostri din call center-ul LG Romania ( 0312283542). Te asiguram ca vom depune toate eforturile pentru remedierea situatiei tehnice semnalate. Multumim. Editează
















Claudiu Gabriel 22 Noi 2025 Editează
1. La scanarea programelor selectati 'Alti Operatori" si se poate aranja programele cum doriti dupa.
2. Nu am problema asta.
3. Pentru a porni televizorul direct pe posturi TV trebuie sa fiti pe un post TV.. Dupa intrati in Setari>General>Sistem>Setari suplimentare>Setari pagina pornire>Intrare recenta. Exista si buton pentru intrare in moduri, este in dreapta butonului microfon.
4. Nici nu ma uit la ea cand schimb volumul.. Plus ca are si o textura care stii clar ca sunt de volum. Telecomanda este cea mai geniala.
5. Butonul Setari si imediat Temporizatorul este acolo.