Merita
Oricum, in rest, foarte multumita, si pentru un telefon de atatia ani inca pot sa il folosesc fara probleme.
Adauga comentariu
Telefon mobil Xiaomi Mi 9T, Dual SIM, 128GB, 6GB RAM, 4G, Carbon Black
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC |
| Versiune Bluetooth | LE A2DP 5.0 AptX HD |
| Versiune sistem operare | Android 9.0 Pie |
| Model procesor | Qualcomm Snapdragon 730 |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa procesor | 2.2 GHz 1.8 GHz |
| Senzori | Accelerometru Giroscop Amprenta Busola Senzor de proximitate Senzor de lumina |
| Continut pachet | Telefon Incarcator telefon |
| Culoare | Negru |
| Dimensiuni | 74.3 x 8.8 x 156.7 mm |
| Greutate | 191 g |
| An aparitie | 2019 |
| Tehnologie | 4G 3G |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 6.39 inch |
| Tip display | AMOLED |
| Rezolutie (pixeli) | 1080 x 2340 |
| Functii display | Corning Gorilla Glass 5 |
Memorie
| Memorie interna | 128 GB |
| Memorie RAM | 6 GB |
Conectivitate
| Standard Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac Dual Band Wi-fi direct Wi-fi hotspot |
| Porturi | Jack 3.5 mm USB Type C |
Foto video
| Numar camere | 4 |
| Rezolutie camera principala | 48 MP Wide 8 MP Telephoto 13 MP Ultrawide |
| Rezolutie camera frontala | 20 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD 4K |
| Caracteristici foto/video | Panorama HDR |
| Blit | Da |
Alimentare
| Tip baterie | Li-Po |
| Capacitate baterie | 4000 mAh |
Brand: Xiaomi
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Majoritatea recenziilor sunt foarte pozitive, ecran AMOLED fără notch, performanță fluidă, autonomie solidă și camere bune ziua oferind un raport calitate‑preț excelent, cu unele rezerve privind buguri software și viteza/siguranța senzorului de amprentă.
Generat cu AI in baza părerilor cumpărătorilor.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Senzorul de amprenta merge groaznic:
rezolvare: poti adauga mai multe profile pt amprenta si va funtiona mult mai bine.
La mine merge perfect aprenta, dar nu folosesc folii de sticla sau alte prostii.. Probabil de asta iti face figuri. Si camera principala noaptea foloseste mod noapte sa iasa mai bune. E mai greu pentru ca, baterie maricica, rama metalica, fata-spate sticla. Camera selfie se deschide in 1 sec, foarte mult astepti:)) si plus ca nu ai notch sau gaura in display tot nu te multumeste;)) Eu l-am prins la 1530 lei 128gb si a fost best deal of 2019: P
Adauga comentariu
Acest parcă are încărcător pt. " priza românească" deoarece practic acest telefon este varianta europeană a telefonului Mi K20 ( varianta chinezească- cea care este mai scumpă din cauza " livrării" China- Europa).... Sper că te-am lămurit Editează
Este posibil să aibă deoarece acest telefon este ediția globală a telefonului Mi k20 Editează
S-a rezolvat problema, trebuia sters cache-ul si datele aplicatiei Magazin Play. Editează
Este compatibil cu orice Editează
Este compatibil cu orice. Editează
Mufa type C, se poate dezactiva Luminița pentru camera selfie. Mai are o notificare chiar pe camera selfie dar se vede doar daca privești de sus sau invers telefonul, nu prea ajuta. Editează
Are usb c iar Luminița de la camera e pt notificari Editează
Teoretic doar telefoanele cumparate de la operatorii de telefonie mobile sunt codate... Editează
Liber de rețea. Editează
Daca este dual-sim nu are cum sa fie codat... Nici daca il iei de la companiile de telefonie... Editează
Da, functioneaza, eu folosesc, pentru Orange, si Digi. Editează
Claudiu Gabriel 06 Feb 2021 Editează
Ai avut tu ghinion... Al meu merge chiar mai bine decat in prima zi, dupa toate update-urile. Si toti care folosesc folii de sticla pe telefoane cu Gorilla Glass 5,6 etc. Nu ii inteleg. Modelul a fost si este super bun pe toate categoriile pentru 1530 lei cat am dat pe vers. De 128 gb.