Nu recomand
Adauga comentariu
Telefon mobil Xiaomi 15, 12GB RAM, 512GB, 5G, White + Xiaomi Power Bank 10000mah
Estimat livrare în:
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC |
| Versiune Bluetooth | 6.0 |
| Versiune sistem operare | Android 15 |
| Model procesor | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa procesor | 4.32 GHz |
| Senzori | Accelerometru Barometru Giroscop Senzor de proximitate Senzor de lumina |
| Continut pachet | Husa Telefon Baterie externa Cheie SIM Cablu de date USB Type-C |
| Culoare | Alb |
| Dimensiuni | 71.2 x 8.08 x 152.3 mm |
| Greutate | 191 g |
| SAR (W/kg) | |
| An aparitie | 2025 |
| Tehnologie | 2G 4G 3G 5G |
| Protectie | Dustproof Splashproof Water-Resistant |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 6.36 inch |
| Tip display | AMOLED |
| Rezolutie (pixeli) | 2670 x 1200 |
| Functii display | 460 PPI Rata de reimprospatare de 120 Hz |
Memorie
| Memorie interna | 512 GB |
| Memorie RAM | 12 GB |
Conectivitate
| Porturi | USB Type C |
Foto video
| Numar camere | 3 |
| Rezolutie camera principala | 50 MP Wide 50 MP Ultrawide 50 MP Telephoto |
| Rezolutie camera frontala | 32 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD 4K 8K |
| Caracteristici foto/video | Panorama Slow motion Time-lapse Mod portret |
| Blit | Da |
Alimentare
| Capacitate baterie | 5240 mAh |
Brand: Xiaomi
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Recenziile sunt în general foarte pozitive, utilizatorii laudă performanța de flagship, camerele foto de nivel înalt, autonomia bună și dimensiunea compactă cu ecran impresionant. Există însă câteva reproșuri legate de încălzire la utilizare intensă și unele buguri sau optimizări software.
Generat cu AI in baza părerilor cumpărătorilor.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Eu am aplicații de la 4 bănci și merge fără probleme. Impecabil... Vin de pe Samsung.
Cred că ai încurcat telefoanele, în niciun caz nu este un review pentru Xiaomi 15, ori este răuvoitor.
E stricat. Am unul cu care n am nicio problema din cele enumerate de tine, e o bijuterie
Eu am 14 și merge brici deci nu are cum să se blocheze cum zici tu
Adauga comentariu
Bateriile siliciu-carbon (Si/C), la fel ca bateriile litiu-ion standard, nu necesită calibrare regulată pentru a-și menține starea fizică, deoarece nu suferă de „efectul de memorie”. Cu toate acestea, au nevoie de calibrare dacă sistemul de gestionare a bateriei (BMS) arată valori inexacte, cum ar fi oprirea neașteptată a telefonului cu un procent rămas sau afișarea unor niveluri de încărcare inconsistente
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Vine doar cu cablu USB A -> USB C, ștecherul lipsește din pachet Editează
In medie si general, nici un brand nu vine cu cap de incarcator multumite Eu regulament. Editează
Regulament EU in medie nici un brand nu-o sa aiba incarcator. Editează
teo 07 Mai 2026 Editează
E normal sa se incalzeasca la transferul de date, toate fac asta. Daca nu stiti sa folositi anumite telefoane asta este, macar nu mai induceti lumea in eroare.