cedeaza ecranul
Adauga comentariu
Telefon mobil Motorola razr 40 ultra, Dual SIM, 8GB RAM, 256GB, 5G, Infinite Black
Caracteristici generale
| Tip telefon | Telefon pliabil |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM eSIM |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Versiune sistem operare | Android 13 |
| Model procesor | Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa procesor | 3.2 GHz |
| Senzori | Accelerometru Giroscop Senzor ultrasonic Amprenta Busola Senzor de proximitate Senzor de lumina |
| Continut pachet | Telefon Cablu de date |
| Culoare | Negru |
| Dimensiuni | 73.95 x 15.1 x 88.42 mm 73.95 x 6.99 x 170.83 mm |
| Greutate | 189 g |
| SAR (W/kg) | Corp: 1.24 W/kg Cap: 0.89 W/kg |
| Tehnologie | 2G 4G 3G 5G |
Afisare
| Dimensiune ecran | 6.9 inch |
| Tip display | AMOLED |
| Rezolutie (pixeli) | 2640 x 1080 |
| Functii display | FHD+ Rata de reimprospatare de 165 Hz |
Memorie
| Memorie interna | 256 GB |
| Memorie RAM | 8 GB |
Conectivitate
| Standard Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac/6e |
| Porturi | USB Type C |
Foto video
| Numar camere | 2 |
| Rezolutie camera principala | 12 MP Wide 13 MP Ultrawide |
| Rezolutie camera frontala | 32 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD 4K 8K |
| Blit | Da |
Alimentare
| Capacitate baterie | 3800 mAh |
Brand: Motorola
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Recenziile sunt în general pozitive, utilizatorii laudă ecranele excelente, în special ecranul extern mare, construcţia premium, autonomia rezonabilă şi softwareul curat. Există însă unele rezerve privind fiabilitatea ecranului pliabil şi suportul service.
Generat cu AI in baza părerilor cumpărătorilor.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Ciao, IN CUTIE... SCRIE MAI SUS Editează
Evident ca ma refer ca pentru a le inlocui pe cele originale, care s-au deteruorat cam prea repede Editează
E la fel ca la restul, 1 nano SIM si un e-sim. Dar cum 3 operatori din 4 au e-sim, nu vad sa fie o problema in utilizare (decat principiala). Editează
Hello. Thank you for your interest in Motorola phones. The razr 40 ultra comes with 33W charger, USB Type-C cable, guides, SIM tool and protective cover.
Thank you. The Motorola team
Editează
Foarte bine. Cel puțin la început.
Găsești și varianta de 12GB pe Quickmobile, dar în versiune pentru piața chineză, și trebuie să pierzi câteva ore bune ca să scoți bloatwear-ul de aplicații chinezești și sa bagi Google Services.
Și nu poți seta telefon-ul în limba română. Doar în chineză și engleză.
Editează
Are încărcător în pachet? Editează
Motorola Romania Cont oficial 27 Noi 2025 Editează
Buna ziua. Ne pare rau pentru experienta nepotrivita cu razr 40 ultra. Va confirmam ca in perioada garantiei folia de protectie a ecranului fexibil se inlocuieste gratuit in service (depanero. Ro), pentru a asigura integritatea ecranului. Intradevar, inlocuirea foliei, datorita procesului specific, se realizeaza doar intr-un service autorizat, iar eliminarea acesteia de catre utilizator acesteia duce la scoaterea produsului din garantie asa cum incercam sa informam utilizatorii atat prin intermediul informatiilor tiparite pe hartia in care este ambalat produsul, in manualul de utilizare inclus in pachet cat si la pornirea pentru prima data a telefonului. Multumim. Echipa Motorola.