Recomand
Adauga comentariu
Telefon mobil Motorola Moto g85, Dual SIM, 8GB RAM, 256GB, 5G, Olivine
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC |
| Versiune Bluetooth | 5.1 |
| Versiune sistem operare | Android 14 |
| Model procesor | Qualcomm Snapdragon 695 Qualcomm SM6375 Pro (Snapdragon 6s Gen. 3) |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa procesor | 2.3 GHz 2 GHz |
| Senzori | Accelerometru Giroscop Busola Senzor de proximitate Senzor de lumina |
| Continut pachet | Telefon |
| Culoare | Verde masliniu |
| Dimensiuni | 73.06 x 7.59 x 161.91 mm |
| Greutate | 171 g |
| SAR (W/kg) | Cap: 0.91 W/kg Corp: 1.36 W/kg |
| Tehnologie | 2G 4G 3G 5G |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 6.67 inch |
| Tip display | OLED |
| Rezolutie (pixeli) | 1080 x 2400 |
| Functii display | 395 PPI 120 Hz |
Memorie
| Memorie interna | 256 GB |
| Memorie RAM | 8 GB |
Conectivitate
| Standard Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Porturi | USB Type C |
Foto video
| Numar camere | 2 |
| Rezolutie camera principala | 8 MP Ultrawide 50 MP Wide |
| Rezolutie camera frontala | 32 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD |
| Blit | Da |
Alimentare
| Tip baterie | Li-Po |
| Capacitate baterie | 5000 mAh |
Brand: Motorola
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Recenziile sunt în majoritate pozitive, utilizatorii laudă ecranul P OLED 120Hz foarte luminos, autonomia mare a bateriei și performanța fluentă, iar fotografiile sunt bune pentru preț, cu unele rezerve privind camera și apelurile.
Generat cu AI in baza părerilor cumpărătorilor.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Este si cu 12 GB si pe EMAG îl găsiți ( sau era la vânzare) Editează
USB A - USB C Editează
Da, pe site-ul Motorola este specificat: "256 GB de spațiu de stocare integrat | Cu posibilitate de extindere până la 1 TB cu un card microSD
UFS 2.2"
Editează
Scrie si in descriere (penultimul rand): Slot dual SIM dedicat (2 cartele Nano SIM + 1 card microSD)
pentru unii e mai usor sa intrebe decat sa citeasca
Editează
Are un slot dual dedicat pentru 1 nano SIM și, pe verso, 1 micro SD.
Pentru al doilea SIM trebuie activat eSIM-ul.
Am văzut și pe site-urile operatorilor că e specificat un singur nano SIM, doar aici e menționat greșit în descriere ca având 2 sloturi pentru nano SIM.
Nu e o problema majoră, activarea celui de-al doilea număr (eSIM) se face relativ ușor și rapid, fie din aplicația operatorului, fie cu o vizită la unul din magazinele operatorului respectiv.
Editează
Allex 18 Iul 2025 Editează
Daca nici pana acum in 2025 nu stii ca in primele zile bateria unui smartphone se descarca mai repede si in timp de 1 saptamana pana la 1 luna bateria ar e un rodaj in functie de cum se folosesc aplicatiile, "invata" ce app folosesti si in ceva timp se rodeaza... Ce sa mai zic