Se încarcă
Laptop Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 4 cu procesor Intel® Core™ i7-11800H pana la 4.60 GHz, 16'', WQUXGA, IPS, 32GB, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6, Windows 11 downgrade to Windows 10 Pro 64, Black
Laptop Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 4 cu procesor Intel® Core™ i7-11800H pana la 4.60 GHz, 16'', WQUXGA, IPS, 32GB, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6, Windows 11 downgrade to Windows 10 Pro 64, Black
Se încarcă
Se încarcă
Descriere
Specificatii
Caracteristici generale
| Line-up | ThinkPad X |
Procesor
| Producator procesor | Intel® |
| Tip procesor | i7 |
| Model procesor | 11800H |
| Arhitectura | Tiger Lake |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa nominala | 2.3 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 4.6 GHz |
| Cache | 24576 KB |
| Tehnologie procesor | 10 nm |
| Procesor grafic integrat | Intel® UHD Graphics |
Afisare
| Diagonala display | 16 inch |
| Format display | WQUXGA |
| Tehnologie display | IPS |
| Luminozitate | 600 nt |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 3840 x 2400 |
Memorie
| Capacitate memorie | 32 GB |
| Tip memorie | DDR4 |
| Numar sloturi | 2 |
| Sloturi ocupate | 2 |
| Frecventa | 3200 MHz |
| Capacitate memorie maxima suportata | 64 GB |
Hard disk
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
Placa video
| Tip placa video | Dedicata |
| Chipset video | nVidia GeForce RTX |
| Model placa video | RTX 3060 |
| Capacitate memorie video | 6144 MB |
| Tip memorie placa video | GDDR6 |
| Tehnologii placa video | GeForce Experience Direct X12 nVidia DLSS |
Multimedia
| Unitate optica | Nu |
| Camera WEB | Full HD |
| Audio | Difuzoare stereo Microfoane duale |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos HD Audio |
| Putere difuzoare | 4 W |
Conectivitate & Porturi
| Porturi | 1 x Audio Out/Microfon 2 x USB 3.2 Type A Gen 1 2 x Thunderbolt v4 1 x HDMI 2.1 |
| Cititor de carduri | SD |
| Wireless | 802.11 ax 2x2 |
| Versiune Bluetooth | 5.1 |
Software
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
Caracteristici generale
| Platforma producator | ThinkPad X1 Extreme |
| Tastatura numerica | Nu |
| Greutate | 1.81 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 359.5 x 253.8 x 17.7 mm |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Securitate | Cititor de amprenta TPM 2.0 Kensington Nano Security Slot IR camera for Windows Hello |
| Material | Aluminiu Fibra de carbon |
| Autonomie baterie | 10.7 h 12.8 h |
| Accesorii incluse | Adaptor 230W |
| Caracteristici cheie | Camera web Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Cititor de amprente Dolby Vision™ Baterie 90Wh 100% Adobe RGB HDR 400 Low Blue Light |
| Culoare | Negru |
Brand: Lenovo
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.









