Foarte multumit
Adauga comentariu
Laptop Lenovo ThinkPad T16 Gen 1 cu procesor Intel® Core™ i7-1255U pana la 4.70 GHz, 16'', WUXGA, IPS, 16GB, 1TB SSD, Intel® Iris® Xe Graphics, Windows 11 DG Win 10 Pro, Thunder Black
Caracteristici generale
| Line-up | ThinkPad |
Procesor
| Producator procesor | Intel® |
| Tip procesor | i7 |
| Model procesor | 1255U |
| Arhitectura | Alder Lake |
| Numar nuclee | 10 |
| Frecventa Turbo Boost | 4.7 GHz |
| Cache | 12288 KB |
| Tehnologie procesor | 10 nm |
| Procesor grafic integrat | Intel® Iris™ Xe Graphics |
Afisare
| Diagonala display | 16 inch |
| Format display | WUXGA |
| Tehnologie display | IPS |
| Luminozitate | 300 nt |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
Memorie
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Tip memorie | DDR4 |
| Numar sloturi | 1 |
| Frecventa | 3200 MHz |
| Memorie integrata | 16384 MB |
| Capacitate memorie maxima suportata | 48 GB |
Hard disk
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
Placa video
| Tip placa video | Integrata |
| Chipset video | Intel Iris Xe |
Multimedia
| Unitate optica | Nu |
| Camera WEB | Full HD |
| Audio | Difuzoare stereo Microfoane duale |
| Tehnologii audio | Dobly Audio |
| Putere difuzoare | 4 W |
Conectivitate & Porturi
| Porturi | 1 x HDMI 1 x RJ-45 1 x Audio Out/Microfon 2 x USB 3.2 Type A Gen 1 2 x Thunderbolt v4 |
| Retea | 10/100/1000 |
| Wireless | 802.11 ax 2x2 |
| Versiune Bluetooth | 5.1 |
Software
| Sistem de operare | Windows 11 Pro |
Caracteristici generale
| Tastatura numerica | Da |
| Greutate | 1.65 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 361.9 x 255.5 x 20.5 mm |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Securitate | Cititor amprenta TPM 2.0 Privacy shutter |
| Accesorii incluse | Adaptor 65W |
| Caracteristici cheie | Camera web Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Cititor amprenta Baterie 52.5Wh |
| Culoare | Negru |
Brand: Lenovo
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Bună! Mulțumim că ați ales Lenovo. Ne bucurăm foarte mult atunci când știm că produsele noastre sunt conform așteptărilor. Facem tot posibilul pentru ca experiența consumatorilor să fie una pozitivă, iar produsele noastre să reflecte calitate și eficiență, la un nivel de preț corect. Sperăm să alegeți și în viitor produse Lenovo. Să auzim de bine! Cu drag, Echipa Lenovo România.
Un detaliu de adaugat: am pus un modul de memorie extra in el (2600Mhz), dar nu avea 3200 Mhz frecventa si se intampla ca laptopul sa nu porneasca, nici pana la BIOS nu ajungea.
Deci trebuie memorie care sa se potriveasca. Am instalat si ultimul BIOS update, nici asa n-a mers.
Buna, multumim ca ai ales sa ne scrii. Nu, acest laptop nu dipsune de slot pentru cartela SIM. Ne găsești aici dacă ai nevoie de informații suplimentare sau de suportul nostru.
Îți mulțumim,
Echipa Lenovo.
Editează
Lenovo Romania Cont oficial 29 Mar 2024 Editează
Bună! Mulțumim că ați ales Lenovo. Suntem incântați să aflăm că produsele noastre sunt potrivite necesităților dumneavoastră. Sperăm să fiți în continuare alături de noi. Toate bune, Echipa Lenovo România.