Multumit
Adauga comentariu
Cartea lui Enoh, R.h. Charles, Rolcris
Estimat livrare în:
Caracteristici generale
| Subgen | Ortodoxie |
| Subiect principal | Istorie bisericeasca |
| Limba | Romana |
| An publicare | 2024 |
| Tip coperta | Brosata |
| Format | Fizic |
Dimensiuni
| Numar pagini | 144 |
Brand: ROLCRIS
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
@Cristea Florentina
Ai incercat sa muti discuția de la un lucru universal acceptat la o limitare prin percepția ta individuala. Cum poți sa fi sigura de o negație universala absoluta? Stiinta nu a demonstrat niciodata inexistența lui Dumnezeu, ci doar a explicat sau incearca sa explice mecanismele naturii care ne inconjoara. Telefonul sau laptopul pe care ai scris acest comentariu are un creator, stii acest lucru fara sa il pui la indoiala si fara sa il cunosti personal. Universul, natura si corpul uman sunt "produse" mult mai complexe decat un telefon sau un laptop, si totusi nu vrei sa accepti ca si ele au un Creator si nu au putut sa apara la intamplare. Poate ca nu iti dai seama, dar ateismul radical pe care pari sa il promovezi este tot o forma de credinta - credinta ca nu exista nimic dincolo de materie.
Dumnezeu sa te binecuvinteze si sa iti deschida inima pentru ca sa iti poata calauzi pasii.
@George Dragomir
Ma rog ca Dumnezeu sa te aibă in paza si sa te binecuvanteze si sa iti lumineze gandurile intunecate ca sa faci alegerea corecta.
Isus Christos si-a varsat sangele si a murit in chinuri ca sa ne scape pe noi de sub puterea Intunericului, iar tu ai vrea sa te intorci de bunavoie acolo, ca sa pari "cool & rebel"?
Sa stii ca demoniilor si capeteniei lor Satan le este frica de Cel A-tot-puternic si de ce viitor ii asteapta acolo "in cuptorul aprins; acolo (unde) va fi plansul si scrasnirea dintilor." (Matei 13: 42), dar unor oameni ca tine li se pare ca totul este o gluma. Demonii regreta ceea ce au facut impotrivindu-se lui Dumnezeu si corupand creatia Lui, si stiu faptul ca Dumnezeu nu ii va ierta niciodata, dar si-ar dori acest lucru pentru a intra din nou in Imparatia Cerurilor, acolo de unde au fost alungati, dar pentru ei nu mai exista aceasta posibilitate niciodata, asa cum exista pentru noi oamenii, prin bunavointa si harul lui Isus, iar oameni ca tine refuza acest cadou gratuit doar ca sa para "smekeri".
Inca odata, ma rog sa iti dea Dumnezeu intelepciune ca sa faci alegerea corecta. Vorba aia, "dansul cu umbrele este frumos pana cand dispare soarele".
Perioada Harului lui Dumnezeu este inca deschisa, nunta Mielului inca nu a inceput, "Biserica" este inca aici si inca mai pot intra invitatii pana cand se va trambita inceperea festivitatilor si se va inchide usa casei, la fel cum s-a inchis si usa de la Arca si restul care nu au "ajuns" la timp au ramas pe afara asteptandu-si sfarsitul si vaitandu-se ca nu au crezut ca se va intampla vreodata.
Pune o intrebare si poti primi raspuns de la comunitate.
Conectează-te pentru a continua
Intră în contul tău eMAG ca să începi conversația cu iZi.
Intră în cont
Cristea Florentina 24 Mar 2026 Editează
Nu exista d-zeu