Televizor TCL QLED 55P8K, 139 cm, Smart Google TV, 4K Ultra HD, 100Hz, Clasa F (Model 2025)
Televizor TCL QLED 55P8K, 139 cm, Smart Google TV, 4K Ultra HD, 100Hz, Clasa F (Model 2025)
Estimat livrare în:
Alte oferte
Se încarcă
Se încarcă
Descriere
Specificatii
Caracteristici generale
| Diagonala display | 139 cm |
| Tip TV | Smart TV |
| Tehnologie display | QLED |
| Tehnologie speciala | QuantumDot HVA |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2025 |
| Culoare | Negru |
| Interfata | 1 x USB 1 x RJ-45 CI+ slot 1 x HDCP 2.2 1 x Digital Optical Out 4 x HDMI 2.1 |
Smart TV
| Sistem de operare | Google TV |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Amazon Prime Disney+ HBO Max Voyo SkyShowtime SWEET.TV |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Chromecast incorporat Airplay 2 |
| Mirroring | iOS Android |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant built in |
| Tip procesor | Quad core |
| Capacitate stocare | 32 GB |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
Caracteristici video
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HDR 10+ HLG Dolby Vision |
| Tehnologii imagine | Filmmaker Mode UHD Deep Learning AI SR Motion Clarity Dynamic Tone Mapping 2.0 AiPQ Pro Processor |
| Functii gaming | Compatibil FreeSync VRR (Variable Refresh Rate) ALLM (Auto Low Latency Mode) Game Bar Game Master |
| Rata de refresh | 144 Hz |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T2 |
Caracteristici audio
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Onkyo Dolby TrueHD DTS-X |
| Sistem audio | 2.1 |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Subwoofer integrat | Da |
| Putere subwoofer | 15 W |
Conectivitate
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac/n/g |
Consum energie
| Consum energie electrica / 1000 ore | 70 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 125 kWh |
| Clasa eficienta energetica | Clasa F |
Dimensiuni
| Dimensiune cu stand | 1224 x 292 x 770 mm |
| Dimensiune fara stand | 1224 x 72 x 708 mm |
| Greutate cu stand | 11.3 Kg |
| Greutate fara stand | 11 Kg |
| Dimensiune cutie | 1360 x 125 x 828 mm |
| Greutate cutie | 14.8 Kg |
Accesorii
| Continut pachet | Baterii Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Sistem montare pe perete
| Compatibilitate VESA | 300 x 300 |
Brand: TCL
Pretul produsului include costul de 9 lei aferent colectarii, tratarii si eliminarii DEEE.
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Se încarcă
Se încarcă
Recenzii (167 de review-uri)
Super TV
Adauga comentariu
Raport bun calitate-preț
Problema majoră pe care o am cu acest TV, este faptul că decodarea prin cablu de la Digi este una defectuoasă în sensul că, mai ales, posturile HD au glitch-uri cu pătrățele+întreruperi de frame-uri, culminând cu introducerea modulului CI+ moment în care unele posturi nu se mai văd deloc (lipsă semnal) sau se văd execrabil... Am încercat fel și fel de modalități de rezolvare... Au venit cei de la Digi, semnalul e foarte bun, am schimbat modulele CI cu unul dintr-un Sony care merge impecabil, am resetat de la 0 tv-ul, am scanat programele alegând țara Germania... Aceeași problemă. Dacă nu puneam în funcțiune tv-ul la mai mult de 2-3 luni de la achiziție... I-aș fi dat retur și m-aș fi orientat către altceva... Dacă ar mai fi cineva în aceeași situație și a rezolvat, aș fi recunoscători dacă ar spune și cum!
Adauga comentariu
Foarte multumit
Adauga comentariu
Foarte multumit
Adauga comentariu
Recomand
Adauga comentariu
Se încarcă
Se încarcă
Intrebarile si raspunsurile clientilor (10 intrebari)
Fiindca nu trebuie se selectezi DIGI, selecteaza "alt operator" sau ceva similar in functie de cum apare. Ulterior vei putea modifica ordinea canalelor, el le pune aiurea in functie de ordinea furnizorului dar asa le vei putea modifica in functie de preferinte. Editează
Daca aparea sa selectez digi, era bine.. Am dat pe altele si scaneaza in ordine alfabetica.. Editează
144 doar in portu hdmi 2 cu maestrul de joc activat Editează
Are E-Arc, problema e ca eu nu am reusit sa trimit sunet din TV in Amplitunerul Pioneer vsx 529 Am incercat orice totul e setat ca la carte si din tv si receiver, am schimbat si cablul hdmi pus 8k 2.1 si nimic, am facut update, resetare, nimic. Ma gandesc ca tv-ul are o problema. Pe tv-ul vechi din 2014 functiona fara probleme Editează
Am achiziționat un alt model si am reușit. Trebuie sa mergi in setările audio si sa nu fie pe auto ci pe PCM parcă. Editează
Am incercat si Auto si PCM, toate combinatiile.. Nimic Editează

















Victor Iordache 15 Mai 2026 Editează
Abonează-te la Orange: prin fibra optică transmit 1080i