Nu merită!
Adauga comentariu
Televizor TCL LED 40S5400A, 100 cm, Smart Android TV, Full HD, Clasa F
Estimat livrare în:
Caracteristici generale
| Diagonala display | 100 cm |
| Tip TV | Smart TV |
| Tehnologie display | LED |
| Tehnologie speciala | HDR |
| Claritate imagine | Full HD |
| Culoare | Negru |
| Interfata | USB 2.0 1 x RJ-45 1 x Jack 3.5 mm 1 x RF CI+ slot 2 x HDMI 1.4 1 x HDMI eARC |
Smart TV
| Sistem de operare | Android |
| Versiune sistem operare | 11 |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Rakuten TV Amazon Prime Disney+ HBO Max Antena Play Voyo SkyShowtime DIGI Online SWEET.TV |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale |
Caracteristici video
| Rezolutie | 1920 x 1080 |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
Caracteristici audio
| Sistem audio | 2 |
| Putere difuzoare integrate | 8 W |
| Subwoofer integrat | Nu |
Conectivitate
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
Consum energie
| Consum energie electrica / 1000 ore | 40 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 60 kWh |
| Clasa eficienta energetica | Clasa F |
Dimensiuni
| Dimensiune cu stand | 905 x 186 x 575 mm |
| Dimensiune fara stand | 905 x 75 x 524 mm |
| Greutate cu stand | 6.4 Kg |
| Greutate fara stand | 6.4 Kg |
| Dimensiune cutie | 1046 x 130 x 640 mm |
| Greutate cutie | 8.7 Kg |
Accesorii
| Stand | Da |
| Continut pachet | Telecomanda |
Brand: TCL
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
În sfârșit cineva care este de aceeași părere cu mine La fel, nu înțeleg cum oamenii apreciază acest TV. ESTE pur și simplu oribil Se aprinde greu, sunetul într-adevăr are un delay de câteva secunde, calitatea imaginii este foarte proastă, nu este clară Am conectat la PC Și în jocuri este oribil Mă tot joc cu setările imagini dar degeaba se vede foarte prost 
TCL 43S5400 varianta 108. Al meu s-a blocat odată si nu a vrut să se mai deschidă. A doua zi și-a revenit dar după vre-o 2 săptămâni caut un program fixat pe un nr de canal si-l găsesc mai sus cu vre-o 2-3 canale si foarte multe din ele se schimbă. Am selectat programele HD pe un favorit si aștept. Sper să-și respecte măcar ordinea alfabetică.
Adauga comentariu
Am rezolvat. Scrie la descriere dar nu am observat. Editează
Asta nu e din cauza televizorului. Frecvențele programelor se schimbă, și de aceea își schimbă locația. Cel mai simplu ar fi să creați o listă cu programele care le vizionați cel mai des și să le puneți la favorite. Editează
Da. Intri la Setari/Sistem/Video avansat(scroll în jos până apare)/Indicator led/Oprit. Editează
Da, 32” e ceea ce trebuie. Ar merge și 40”, în funcție de amplasament (cum ar fi ~pe perete) Editează
Mărește sau micșorează fontul 100%
Conectează-te pentru a continua
Intră în contul tău eMAG ca să începi conversația cu iZi.
Intră în cont
Gelu 06 Apr 2026 Editează
Eu îl am de doi ani și funcționează foarte bine, poate nu ești tu obișnuit cu el sau ai nimerit unul cu probleme.