Televizor Samsung 43AU7172, 108 cm, Smart, 4K Ultra HD, LED, Clasa G
Televizor Samsung 43AU7172, 108 cm, Smart, 4K Ultra HD, LED, Clasa G
Se încarcă
Se încarcă
Descriere
Specificatii
Caracteristici generale
| Diagonala display | 108 cm |
| Tip TV | Smart TV |
| Tehnologie display | LED |
| Tehnologie speciala | HDR |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2021 |
| Culoare | Gri inchis |
| Interfata | 1 x USB 1 x RJ-45 3 x HDMI 1 x S/PDIF CI+ slot |
Smart TV
| Sistem de operare | Tizen |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix |
| Caracteristici cheie | Screen Mirroring |
| Mirroring | iOS Android |
| Tip procesor | Crystal Processor 4K |
| Versiune Bluetooth | 4.2 |
Caracteristici video
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HDR 10+ HLG |
| Tehnologii imagine | UHD Dimming PurColor Mod Film Mega Contrast Mod Natural Crystal Processor 4K |
| Functii gaming | ALLM (Auto Low Latency Mode) HGiG |
| Rata de refresh | 50 Hz |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S2 DVB-T2 |
Caracteristici audio
| Tehnologii audio | Dolby Digital Plus Multiroom Link Audio Pre-selection Descriptor Adaptive Sound / Q-Symphony / Bluetooth Audio |
| Sistem audio | 2 |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Subwoofer integrat | Nu |
Conectivitate
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac |
Consum energie
| Consum energie electrica / 1000 ore | 70 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 103 kWh |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Clasa eficienta energetica | Clasa G |
Dimensiuni
| Dimensiune cu stand | 192.5 x 963.9 x 627.8 mm |
| Dimensiune fara stand | 59.6 x 963.9 x 558.9 mm |
| Greutate cu stand | 8.3 Kg |
| Greutate fara stand | 8.1 Kg |
| Dimensiune cutie | 143 x 1091 x 670 mm |
| Greutate cutie | 11.8 Kg |
Accesorii
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Sistem montare pe perete
| Compatibilitate VESA | 200 x 200 |
Brand: Samsung
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Se încarcă
Se încarcă
Recenzii (839 de review-uri)
Prea scump pt cat rezista
Dezamagirea a venit dupa 4 ani: display defect, deci 2500lei gata de aruncat la gunoi.
Pacat, m-as fi asteptat ca firma sa se respecte, sa -l pot folosi undeva spre 10 ani.
Concluzie: mai bine un tv mai slab, sa nu regreti banii aruncati... La vremea cand a fost cumparat, cu banii dati pe el se puteau cumpara 2 televizoare de la o alta fima cu mai putine pretentii.
Adauga comentariu
Nu recomand
Adauga comentariu
2 ani!
Adauga comentariu
Nu cumparati!
Adauga comentariu
Slab!slab!slab
Adauga comentariu
Nemultumit
Adauga comentariu
Foarte slab.
Adauga comentariu
Se încarcă
Se încarcă
Intrebarile si raspunsurile clientilor (117 intrebari)
Salut!
Pachetul modelului smart TV Samsung AU7172 conține o telecomandă inteligentă.
Editează
Buna ziua.
Puteti sa-mi spuneti, va rog, daca cu acest tv pot inregistra pe stick un meci de fotbal cand nu sunt acasa?
Daca nu se poate, puteti sa-mi recomandati alt model de Samsung?
Multumesc. Editează
Salut!
Modelul smart TV Samsung AU7172 nu suportă funcția PVR (Personal Video Recorder), motiv pentru care îți recomandăm să arunci o privire peste modelele din seria AU9000 (exemplu AU9072), respectiv QLED QXXA (exemplu Q80A, Q70A).
Editează
Buna seara! După introducerea suportului ptr cartela tv si a unei cartele Orange, tv-ul nu mai reda sunetul programelor tv. Ma puteti ajuta, va rog? TV-ul a fost achizitionat in dec 2022. Mulțumesc! Editează
Salut!
În cazul în care nu ai făcut-o deja, te rugăm să ne contactezi direct prin intermediul centrului de suport Samsung, la numerele de telefon 0800872678 (apel gratuit), respectiv *8000 (apel tarifat în reţea), atât pentru a ne ajuta cu informații suplimentare în ceea ce privește comportamentul adus în discuție, cât și pentru a permite un control preliminar al setărilor de sunet.
Editează
Salut!
Pentru orice informaţii sau comenzi de accesorii și consumabile, te rugăm să contactezi un centru service autorizat Samsung, prin intermediul centrului de suport dedicat, la numerele de telefon 0800872678 (apel gratuit), respectiv *8000 (apel tarifat în reţea).
Editează
Buna ziua. Am doua televizoare Samsung și un monitor Samsung și sunt foarte mulțumit de ele. Am văzut o oferta la un televizor Smart Samsung. Nu am mai avut până acum tv Smart. Până voi avea conexiune la internet wifi pot sa folosesc normal, televizorul Smart, ca pe celelalte televizoare daca introduc în televizor Digi Smart card Ci + să prind canalele? Sau fara wifi nu mă pot uita deloc la el. Mulțumesc anticipat. Editează
Salut!
În cazul în care o conexiune internet nu este disponibilă, poți utiliza modelul Samsung AU7172 în mod tradițional, fără componenta smart, fiind necesar doar un abonament TV (analog, digital sau satelit).
Editează
Am achiziționat acest model de TV dar cu diagonala de 138, arată f bine, rezoluție, claritate îmi place mult insa am o întrebare se poate baga cartela pt rețea Orange de televiziune?(adică să nu fie conectat la ruter). Va mulțumesc pentru răspuns. Editează
Salut!
Modelul smart TV Samsung AU7172 este compatibil și dispune de o interfață dedicată modulelor CI+ (versiune 1.4), semnalizată prin intermediul unui abțibild detașabil (adaptorul necesar conectării acestor module este inclus în pachetul televizorului).
Editează
Salut!
Perioada de garanție standard (24 de luni) se aplică pentru toate componentele și accesoriile incluse în pachetul televizorului, iar telecomanda nu face excepție.
Editează
Salut!
Aplicația TV Disney+ este disponibilă în cadrul magazinului dedicat Apps și necesită instalare manuală.
Editează
Bună seara. De unde pot procura și eu un stand (cele 2 piciorușe) pentru un TV Samsung de 138cm diagonala? Mulțumesc frumos! 🙂 Editează
Salut!
Pentru orice informaţii sau comenzi de accesorii, piese de schimb și consumabile, te rugăm să contactezi un centru service autorizat Samsung, prin intermediul centrului de suport dedicat, la numerele de telefon 0800872678 (apel gratuit), respectiv *8000 (apel tarifat în reţea).
Editează
Buna ziua,
Ma intereseaza daca acest model Samsung 50AU7172 125cm. Smart 4K vine cu telecomanda reincarcabila USB sau solara???
Vine cu apps preinstalat cum ar fi Voyo, Antena Play, Netflix, HBO Go??? Editează
Salut!
Telecomanda inteligentă disponibilă în pachetul modelului smart TV Samsung AU7172 nu suportă încărcarea solară. În ceea ce privește cea de-a doua întrebare, unele aplicații sunt preinstalate (exemplu YouTube, Netflix), iar altele necesită instalare manuală (exemplu HBO GO, Voyo).
Editează









Pruna Daniel 18 Ian 2026 Editează
Fix aceeasi problema o am si eu, si din cate vad si majoritatea oamenilor care au lasat review