Display mort dupa 3 ani
Adauga comentariu
Televizor OLED Smart LG, 139 cm, OLED55B8PLA, 4K Ultra HD, Clasa A
Caracteristici generale
| Diagonala display | 139 cm |
| Tip TV | Smart TV |
| Tehnologie display | OLED |
| Tehnologie speciala | HDR |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2018 |
| Culoare | Negru |
| Interfata | 3 x USB 3.0 1 x RJ-45 1 x Jack 3.5 mm 4 x HDMI CI+ slot 1 x AV 2 x RF |
Smart TV
| Sistem de operare | webOS |
| Aplicatii Video Streaming | Netflix HBO Go |
| Caracteristici cheie | Screen Mirroring |
| Mirroring | Android |
| Tip procesor | Quad core |
| Versiune Bluetooth | 4.2 |
Caracteristici video
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HLG Dolby Vision |
| Tehnologii imagine | HEVC Ultra Luminance Pro Dolby Vision Colour Enhancer |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
Caracteristici audio
| Tehnologii audio | Clear Voice III LG Sound Sync Adaptive Sound Control One Touch Sound Tuning DTS Decoder |
| Sistem audio | 2.2 |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Subwoofer integrat | Da |
| Putere subwoofer | 20 W |
Conectivitate
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac |
Consum energie
| Consum energie electrica | 110 W |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
Dimensiuni
| Dimensiune cu stand | 1228 x 220 x 752 mm |
| Dimensiune fara stand | 1228 x 47 x 707 mm |
| Greutate cu stand | 17.8 Kg |
| Greutate fara stand | 16.3 Kg |
Accesorii
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Sistem montare pe perete
| Compatibilitate VESA | 300 x 200 |
Brand: LG
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Vine cu folie... Aia e dovada ca tv-ul e nou, fiindca o data ce s-a dat jos folia aia nu se mai poate pune la loc(se cunoaste daca faci asta) Editează
Are folie pe spate Editează
II dai continut "mizer", rezultatele for fi mizerabile! Nu poti face un mesh cat toata fatada unei cladiri dintr-o poza de buletin... Sa zicem! Cam aceeasi comparatie o poti face si in zona tv-urilor de diagonala si rezolutie mari. Trebuie sa intelegi ca daca iti ei un tv de diagonoala 65+, vei fi "condamnat" sa te uiti doar la continut de calitate BUNA ( cel putin 1080i, preferabil de la Netflix in sus!). Daca esti consumator de cablu tv prin excelenta, incearca sa te orientezi catre tv-uri UHD mai putin costisitoare iar cu diferenta de bani sa iti iei ceva care te va bucura mai mult ( fata de un OLED folosit doar pe cablu tv sau continut 480 540 576 etc ). Editează
Buna ziua.... Acele poze de 4mp sunt facute cu telefonul sau cu un dslr full frame?? P. S.... Ce calitate oferi aia primesti de la acest televizor. Editează
Nu exista asa ceva! Montati-l pe perete cu orice sistem VESA doriti! Nu exista nicio curbare a display-ului in timp! Cine a scris asta in alte postari - batea campii! Editează
In primul rind, ca sa elimin orice disputa, detin un oled. Daca vrei sa vezi o comparatie, mergi pe acest site, cei de la rtings au facut teste intensive pe oled vs lcd: www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test. Conteaza foarte mult ce tip de continut vizualizezi la tv si incaperea in care va fi amplasat. Oled-urile nu sint recomandate la continut static (de ex stiri cu renmitele burtiere) sau in camere foarte luminoase. Pe de alta parte, daca te uiti la filme, reportaje, continut variat, atunci dpdv al calitatii imaginii oled-ul e incomparabil cu un led/qled. Editează
14.000 DE ORE
ASTA POATE FI 6-8 ANI DEPINDE DE NR DE ORE DE UZ ZILNIC
Editează
Cumperi un suport reglabil, lol, si rezolvi problema, cine va pune sa cumparati suport fix? Editează
Cel mai bine luati un LCD, se potriveste mai bine pentru nevoile dv. Editează
Mărește sau micșorează fontul 100%
stefu laura claudia 13 Dec 2021 Editează
Ai uitat sa. L aprinzi