Dezamagitor
Adauga comentariu
Televizor LG QNED evo MiniLED 65QNED93A6A, 164 cm, Smart, 4K Ultra HD, 100 Hz, Clasa G (Model 2025)
Estimat livrare în:
Caracteristici generale
| Diagonala display | 164 cm |
| Tip TV | Smart TV |
| Tehnologie display | QNED |
| Tehnologie speciala | MiniLED FALD QNED Evo |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2025 |
| Culoare | Negru |
| Interfata | 2 x USB 1 x RJ-45 CI+ slot 1 x Digital Optical Out 4 x HDMI 2.1 |
Smart TV
| Sistem de operare | webOS |
| Versiune sistem operare | ThinQ AI |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Rakuten TV Amazon Prime Disney+ Twitch HBO Max Nvidia GeForce Now Voyo SkyShowtime Boosteroid Cloud Gaming SWEET.TV |
| Caracteristici cheie | Asistent vocal inteligent Multi View Integrare Apple HomeKit |
| Mirroring | iOS |
| Asistent vocal inteligent | ThinQ® AI |
| Tip procesor | Alpha 8 AI Gen2 Processor |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
Caracteristici video
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HLG Dolby Vision |
| Tehnologii imagine | Dolby Vision HLG HDR10 AI Brightness Control 100% Color Volume AI Genre Selection Dynamic Tone Mapping Pro FILMMAKER MODE™ Personalized Picture Wizard α8 AI Super Upscaling 4K QNED evo α8 AI Processor Gen2 α8 AI Picture Pro Dynamic QNED Color Precision Dimming PRO |
| Functii gaming | VRR (Variable Refresh Rate) ALLM (Auto Low Latency Mode) HGiG Compatibil FreeSync Premium Game Optimizer |
| Rata de refresh | 100 Hz |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
Caracteristici audio
| Tehnologii audio | Dolby Atmos AI Acoustic Tuning Bluetooth Surround Ready Clear Voice Pro Tv Sound Mode Share WOW Orchestra Personalized Sound Wizard WiSA Ready α8 AI Sound Pro e-ARC (HDMI 3) |
| Sistem audio | 2.2 |
| Putere difuzoare integrate | 40 W |
| Subwoofer integrat | Nu |
Conectivitate
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac |
Consum energie
| Consum energie electrica / 1000 ore | 110 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 255 kWh |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Clasa eficienta energetica | Clasa G |
Dimensiuni
| Dimensiune cu stand | 1445 x 340 x 902 mm |
| Dimensiune fara stand | 1445 x 58.5 x 830 mm |
| Greutate cu stand | 19.8 Kg |
| Greutate fara stand | 18.6 Kg |
| Greutate cutie | 27.5 Kg |
Accesorii
| Continut pachet | Baterii Cablu alimentare Manual utilizare Telecomanda Smart |
Sistem montare pe perete
| Compatibilitate VESA | 300 x 300 |
Brand: LG
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Cum sunt unghiurile de vizualizare? Nu stiu daca in varianta de 55 inch are panoul IPS sau VA.
Are panou ips cel de 55, eu sunt mulțumit de el. Blooming insesizabil pe lumina in cameră
Revin cu o părere despre telecomandă.Și nu bună. Dacă ai STB de la un operator de cablu, nu-i problemă că folosești telecomanda de la STB (Mediabox). Dar dacă ai card CI+, faptul că nu are tastatură numerică, face mai greoaie schimbarea canalelor pe număr!În loc de selectare simplă, trebuie să intri în meniu, să formezi cifrele canalului, să dai ok. Sau să pui pauză/ înainte/înapoi (dacă ai conectat un stick USB sau HDD la televizor). Nu poți direct. Doream să cumpăr telecomanda MR25GB (care are taste numerice), dar e de +3 ori mai scumpă decât MR25GA. O șmecherie LG.
Pune o intrebare si poti primi raspuns de la comunitate.
drc38 08 Feb 2026 Editează
Salut. Ai încercat jocurile online fără consola Xbox și ps?