Televizor LG OLED evo 65G53LS, 164 cm, Smart, 4K Ultra HD, 100 Hz, Clasa E (Model 2025)
Televizor LG OLED evo 65G53LS, 164 cm, Smart, 4K Ultra HD, 100 Hz, Clasa E (Model 2025)
Cadou:
Boxa Portabila LG XBOOM Go XG2TBK , Bluetooth, 10 ore autonomie, IP67, Wireless Party link
(99,99 Lei)Estimat livrare în:
Alte oferte
Se încarcă
Se încarcă
Descriere
Specificatii
Caracteristici generale
| Diagonala display | 164 cm |
| Tip TV | Smart TV |
| Tehnologie display | OLED |
| Tehnologie speciala | HDR Pixel Dimming |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2025 |
| Culoare | Argintiu |
| Interfata | 1 x RJ-45 3 x USB CI+ slot 4 x HDMI 2.1 |
Smart TV
| Sistem de operare | webOS |
| Versiune sistem operare | ThinQ AI |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix Rakuten TV Amazon Prime Disney+ Twitch HBO Max Nvidia GeForce Now Voyo SkyShowtime Boosteroid Cloud Gaming SWEET.TV |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Chromecast incorporat Multi View Integrare Apple HomeKit LG Home Dashboard |
| Mirroring | iOS |
| Asistent vocal inteligent | ThinQ® AI |
| Tip procesor | α11 AI Gen2 Processor |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
Caracteristici video
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HLG Dolby Vision |
| Tehnologii imagine | Dolby Vision HLG Perfect Colors Perfect Black HDR10 AI Brightness Control G-SYNC OLED Evo Display 100% Color Fidelity 100% Color Volume AI Genre Selection FILMMAKER MODE™ Personalized Picture Wizard Brightness Booster Max α11 AI Super Upscaling 4K OLED Dynamic Tone Mapping Pro Flicker Free Low Blue Light Reflection & Discomfort Glare Free α11 AI Processor Gen2 α11 AI Picture Pro |
| Functii gaming | Compatibil G-SYNC VRR (Variable Refresh Rate) ALLM (Auto Low Latency Mode) HGiG Compatibil FreeSync Premium |
| Rata de refresh | 100 Hz |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
Caracteristici audio
| Tehnologii audio | Dolby Atmos AI Acoustic Tuning Bluetooth Surround Ready Clear Voice Pro WOW Orchestra Personalized Sound Wizard WiSA Ready e-ARC (HDMI 2) α11 AI Sound Pro |
| Sistem audio | 4.2 |
| Putere difuzoare integrate | 60 W |
| Subwoofer integrat | Nu |
Conectivitate
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac |
Consum energie
| Consum energie electrica / 1000 ore | 85 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 222 kWh |
| Clasa eficienta energetica | Clasa E |
Dimensiuni
| Dimensiune cu stand | 1441 x 263 x 910 mm |
| Dimensiune fara stand | 1441 x 24.3 x 821 mm |
| Greutate cu stand | 29.1 Kg |
| Greutate fara stand | 23 Kg |
| Greutate cutie | 30.8 Kg |
Accesorii
| Continut pachet | Baterii Cablu alimentare Manual utilizare Telecomanda Smart |
Sistem montare pe perete
| Compatibilitate VESA | 300 x 300 |
Brand: LG
Pretul produsului include costul de 12 lei aferent colectarii, tratarii si eliminarii DEEE.
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Se încarcă
Se încarcă
Recenzii (22 de review-uri)
Next lvl TV
Adauga comentariu
Banding vertical
Adauga comentariu
Fai retur. Oricum c5 de 121 cm este mult mai luminos și upscaling mai bun. Tot jalnic, dar mai bun. Oricum au aceleași versiuni de software, nu știu unde este diferenta de procesor sau de imagine....
G5 e peste la luminozitate pe care o susține și la fel și pe procesor.
Extraordinar, nicio plangere!
Are sunet si imagine foarte bune si nu se blocheaza niciodata.
Adauga comentariu
Recomand
Adauga comentariu
Rasfatati in Europa
Adauga comentariu
Multumit
Inainte de acesta am avut timp de 2 ani un 42C31LA de care am fost destul de multumit, acel televizor avea o singura problema, ecranul prea intunecat, iar pe timp de zi cu soare puternic devenea o problema ca se reflecta geamul in ecran si nu mai vedeai nimic. Acesta de acum are ecranul mai luminos si pare ca sa rezolvat reflexia geamului in ecran, dar sunetul pare mai prost sau cel putin greu de setat si gasit un echilibru in care sa se auda bine si pe canalele de stiri si pe cele de muzica in acelasi timp, plus setarea de sunet personalizat care la mine nu se pastreaza!
Adauga comentariu
Salut Florin, Multumim pentru review-ul prompt. In privinta pastrarii parametrilor audio, te rugam sa iei legatura cu colegii nostri din call center-ul LG Romania ( 0312283542 sau email/ live chat via www.lg.com/ro/suport/telefon). Te asiguram ca vom depune toate eforturile pentru remedierea aspectelor tehnice semnalate.
Se încarcă
Se încarcă
Intrebarile si raspunsurile clientilor (9 intrebari)
Bună ziua! Dacă achiziționez varianta cu suport de perete, există și posibilitatea achiziționării (separat) a suportului tip stand? În primă fază nu pot monta televizorul pe perete, ci pe picior, dar pe viitor va fi montat pe perete. Mulțumesc! Editează
Salut, sigur ca se poate ulterior sa se monteze pe perete cu un suport tv (orice brand) cu VESA 300x300. Editează
Salut Marius, OLED EVO 55G53LS face parte din campania LG " Garantie 5 ani pentru display". Puteti consulta lista extinsa de modele participante via campanialg.ro/garantie5ani/. Multumim. Editează
Salut, Asa cum este vizibil din poze, OLED48G53LS dispune in dotarea standard de stand central pentru mobilierul dvs media. In cazul in care doriti sa il montati pe perete, aveti nevoie de un kit VESA ( achizitionat separat) care sa respecte standardul 300x200. In acest sens, platforma eMAG va este de ajutor accesand rubrica "Accesorii Televizoare". Multumim. Editează
Salut Daniel, Intr-adevar, OLED55/65G53LS vin in dotarea standard cu stand suport pentru mobilierul media. Daca sunteti in cautarea unui OLED seria G dar in versiunea cu stand central, atunci va rugam sa aveti in vedere terminatia "LS" din denumire model. Modelele cu suport de perete au terminatia "LW". Multumim. Editează
Salutare! Vad ca aici scrie rata de refresh 100 hz. Pe alte site-uri, 120hz nativ este specificat, cu 165hz via Game Optimiser. Care este de fapt? Editează
Salut, Romania este o tara din zona PAL. Conform acestui standard, tv-ul este listat corect la 100hz. Intr-adevar - exista parteneri de retail care listeaza produsele la 120hz. Ambele variante sunt corecte si suportate. Totodata va reamintim ca LG OLED G5 este capabil sa se sincronizeze cu un semnal extern ( transmis via HDMI) de 165hz. Daca va putem ajuta cu mai multe informatii, va rugam sa luati legatura cu specialistii LG Romania via e-mail/ live-chat ( www.lg.com/ro/suport/telefon ). Multumim. Editează
Buna ziua. Modelele LG oled 2025 vin cu telecomanda noua sau tot cu cea veche? In unele tari gen UK sunt tot cu vechea telecomanda Editează
Model: MR25GA Editează
Salut Luc, Gama LG TV din 2025 ( cu mici exceptii) dispune in dotarea standard de noua telecomanda LG AI Magic Remote, model MR25GA. Intr-adevar, exista cateva piete europene care au pastrat fostul layout al butoanelor numerice iar acest lucru tine de reglementari legale - valabile strict in acele zone. Multumim. Editează
Acest televizor are suport pe perete sau staiv ca in descriere nu zice nimic Editează
Salut modelul LS se poate suspenda cu suport pe perete? Editează









LG Romania Cont oficial 24 Mar 2026 Editează
Salut Vladut, Multumim pentru review-ul prompt. Te rugam sa iei legatura cu colegii nostri din call center-ul LG Romania ( 0312283542 sau via email/ live chat prin www.lg.com/ro/suport/telefon ). Te asiguram ca vom depune toate eforturile pentru diagnosticarea si remedierea aspectelor tehnice semnalate.