Super din toate punctele de vedere
Nu înțeleg review-urile negative.
Adauga comentariu
Televizor LG OLED55CX3LA, 139 cm, Smart, 4K Ultra HD, OLED, Clasa G
Caracteristici generale
| Diagonala display | 139 cm |
| Tip TV | Smart TV |
| Tehnologie display | OLED |
| Tehnologie speciala | HDR |
| Claritate imagine | 4K |
| Culoare | Negru |
| Interfata | 1 x RJ-45 1 x Jack 3.5 mm 4 x HDMI 3 x USB 1 x S/PDIF CI+ slot 2 x RF |
Smart TV
| Sistem de operare | webOS |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix HBO Go |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Screen Mirroring |
| Mirroring | iOS Android |
| Asistent vocal inteligent | Alexa built in Google assistant built in |
| Tip procesor | Quad core |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
Caracteristici video
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10+ HLG Dolby Vision |
| Tehnologii imagine | 4K Upscaler Ultra Luminance Pro AI Upscaling Instant Game Response Picture Mode Pixel Dimming Perfect Viewing Angle HEVC Decoder VP9 Decoder Perfect Colors Perfect Black Rich Color Technology Film-Maker Mode Freesync HGIG Mode a9 Gen 3 AI Processor 4K Eye Comfort Display AI Picture Pro Auto Genre Selection (SDR/HDR/Dolby HDR) AI Brightness Control Dolby Vision IQ HFR ALLM & VRR G-SYNC 4K120p |
| Rata de refresh | 100 Hz |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
Caracteristici audio
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Echilibrare automata a volumului LG Sound Sync Simultaneous audio output Difuzoare WiSA Front Firing Notificare automata (asociere Bluetooth facila) Dolby Audio Dolby Surround/OLED Surround HDMI Audio Return Channel (eARC) Clear voice IV AI Acoustic Tuning Bluetooth Surround Ready AI Sound Pro |
| Sistem audio | 2.2 |
| Putere difuzoare integrate | 40 W |
| Subwoofer integrat | Da |
| Putere subwoofer | 20 W |
Conectivitate
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac |
Consum energie
| Consum energie electrica / 1000 ore | 106 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 188 kWh |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Clasa eficienta energetica | Clasa G |
Dimensiuni
| Dimensiune cu stand | 1228 x 251 x 738 mm |
| Dimensiune fara stand | 1228 x 46.9 x 706 mm |
| Greutate cu stand | 23 Kg |
| Greutate fara stand | 18.9 Kg |
| Dimensiune cutie | 1345 x 207 x 810 mm |
| Greutate cutie | 28.6 Kg |
Accesorii
| Continut pachet | Cablu alimentare Manual utilizare Telecomanda Magic motion |
Sistem montare pe perete
| Compatibilitate VESA | 300 x 200 |
Brand: LG
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Eu l-am achiziționat în 2021 și încă îmi funcționează fără nici o problema, plus sunt încadrate la top 10 monitoare pentru Games și totuși este un TV
acum sunt seri mai noi LG seria C3/C4
Al meu are fix aceeasi problema, nici nu am cablu tv pe el, ma mai uit la un film o data la 3 zile si copiii cate o data pe youtube la ceva, se blocheaza, se opreste si incearca sa o ia de la capat... Foarte dezamagit de el, nu a meritat investitia!
Eu de cand l-am luat am facit niste schimbari la el fara sa am habar de aceasta pronlema. De cu riozitate am pus mana pe ecran si am fost socat de cat de rau ardea. I-am micsorat luminozitatea si il am si acum cu 0 burn in.
Confirm ca sistemul de racire este slab, ceea ce cauzeaza blocarea televizorului. Acesta nu mai porneste decat dupa ce este scos din priza si lasat aproximativ 30 de minute sa se raceasca.
Fiindca nu am gasit piese de schimb, am incercat sa-l repar singur. Pad-ul termic de pe procesor era extrem de rigid, aproape ca sticla, si nu mai asigura un transfer termic eficient.
Am testat diverse paste termice, dar dupa 2–3 luni a fost necesara reaplicarea. De asemenea, am incercat si pad-ul termic Grizzly, insa nici acesta nu ofera o solutie durabila pe termen lung.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Ai cam exagerat cu "singurul bun pt gaming"
vezi neo qled de la samsung, seria 95
le-am avut unul langa altul, a ramas la mine samsung
de ce?
culori si luminozitate mai bune, negru 90% din oled
risc screen burning zero....
Adevarat, c2, g2 si acum c3 si g3 sunt categoria cele mai bune pentru gaming, samsung cu greu ajunge in cele mai bune, a avut si probleme de lipsa vrr, dupa mine, ei raman doar alternativa imediata pt cei care cumva ar avea emotii cu un oled, neavand pachetul de feateruri asa bogat precum lg, dar da in ziua de azi e decent si samsung dar tot nu la nivelul unui lg mai ales ca un oled are un response time al pixelilor incat un amarat de tv devine mai performant decat un monitor profesional de esports.
Si btw, vezi pe reddit, e cineva care a folosit 14k de ore un cx ca monitor, 16 ore pe zi, zero burnin, zero glow sau bleed, pixel response time de top, asa ca sa lasam miturile de burnin, lasam asta in seama grupurilor de fani samsung.
Nae Constantin, să compari un oled cu un qled, ești departe! Numai pentru blending -ul înfiorător al Samsung-ului este de evitat.Și fără un dolby vision.
..
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
OLED CX dispune de un panel cu o rata de refresh nativa de 120hz. Multumim. Editează
Puteti schimba atunci la specificatii in loc de 100hz rata de refresh la 120hz? Editează
Salut, ai aflat raspunsul? Si eu sunt interesat Editează
Nu merge. Eu rulez filme de pe un hdd conectat la un xiaomi mibox care are dts nativ si nu sunt probleme. Dar face miboxul decodarea. Editează
Salut Gabriel, Sunt 4 porturi HDMI 2.1 intr-adevar. Multumim. Editează
Salut Ioan, Recomandam orice support de perete care sa respecte standardul vesa 300x200. In acest sens, platforma eMag va este de ajutor --------------------------------------------> www.emag.ro/suporturi-tv/filter/compatibilitate-vesa-f9196,300-x-200-v-8182342/vendor/emag/c
Multumim,
Editează
Salut Adrian, Kit-ul SPK8-s este proiectat pentru a fi imperecheat cu soundbar-urile LG compatibile si nu direct la TV. Daca doriti conectarea directa la TV a unor accesorii Bluetooth cu rolul de canale spate surround - va recomandam doua boxe Bluetooth LG din seriile PL5 / PL7. Acestea se pot imperechea cu TV-ul mai sus mentionat si sa joace rolul de canale surround spate stanga & dreapta. Multumim. Editează
Buna ziua, LG OLED 48CX dispune de un display capabil de o rata de refresh de 120hz. Multumim. Editează
Recomandam aceasta aplicatie in cazul in care se doreste personalizarea listei de canale. Multumim. Editează
Mărește sau micșorează fontul 100%
Pintea Dragos 27 Ian 2025 Editează
Eu l-am achiziționat în 2021 și încă funcționează fără nici o problema să înțeleg am puțin noroc? Acum sunt generați mai noi seria C plus sunt in Top 10 monitoare games aceste LG Seria C