TVul s-a stricat după 2 ani jumătate
Adauga comentariu
Televizor LG OLED OLED55A23LA, 139 cm, Smart, 4K Ultra HD, Clasa F
Televizor LG OLED55A13LA, 139 cm, Smart, 4K Ultra HD, OLED, Clasa G
Caracteristici generale
| Diagonala display | 139 cm |
| Tip TV | Smart TV |
| Tehnologie display | OLED |
| Tehnologie speciala | HDR |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2021 |
| Culoare | Negru |
| Interfata | 2 x USB 1 x RJ-45 3 x HDMI 1 x Jack 3.5 mm 1 x S/PDIF CI+ slot |
Smart TV
| Sistem de operare | webOS |
| Aplicatii Video Streaming | YouTube Netflix HBO Go |
| Caracteristici cheie | Comenzi vocale Asistent vocal inteligent Screen Mirroring Inregistrare USB |
| Mirroring | iOS Android |
| Asistent vocal inteligent | Google assistant built in ThinQ® AI |
| Tip procesor | α7 Gen 4 AI Processor 4K |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
Caracteristici video
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tip tehnologie HDR | HDR 10 HLG Dolby Vision |
| Tehnologii imagine | Pixel Dimming Eye Comfort Display AI Picture Pro Auto Genre Selection (SDR/HDR/Dolby HDR) AI Brightness Control Dolby Vision IQ HFR FILMMAKER MODE ™ AI 4K Upscaling |
| Functii gaming | HGiG |
| Rata de refresh | 50 Hz |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-S DVB-S2 DVB-T DVB-T2 |
Caracteristici audio
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Difuzoare WiSA AI Sound AI Acoustic Tuning Bluetooth Surround Ready Sound Share Clear Voice Pro Tv Sound Mode Share |
| Sistem audio | 2 |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Subwoofer integrat | Nu |
Conectivitate
| Conectivitate wireless | Bluetooth Wi-Fi |
| Standard Wi-Fi | 802.11 ac |
Consum energie
| Consum energie electrica / 1000 ore | 91 kWh |
| Consum energie electrica in modul HDR/ 1000 ore | 166 kWh |
| Putere consumata in stand-by | 0.5 W |
| Clasa eficienta energetica | Clasa G |
Dimensiuni
| Dimensiune cu stand | 271 x 1228 x 767 mm |
| Dimensiune fara stand | 46.9 x 1228 x 706 mm |
| Greutate cu stand | 18.7 Kg |
| Greutate fara stand | 18.4 Kg |
Accesorii
| Continut pachet | Baterii Manual utilizare Telecomanda Magic motion |
Sistem montare pe perete
| Compatibilitate VESA | 300 x 200 |
Brand: LG
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Buna Liliana, Pentru a beneficia de si mai multe functii de tip PVR ( cele la care faceti dvs referire in primele 2 intrebari ), va recomandam sa introduceti cablul de semnal direct in televizor si sa scanati canalele cu ajutorul tuner-ului intern DVB_C, profil operator Digi. Puteti conecta si un DVD player doar daca dispozitivul la care faceti referire dispune de o iesire HDMI. Daca doriti sa va ghidam in privinta setarilor mai sus mentionate, colegii nostri din call center-ul LG Romania (0312283542) va stau la dispozitie. Va multumim. Editează
Salut Marcel, Pentru a putea ordona canalele in ordinea dorita, va rugam sa scanati DVB_C utilizand profilul " Alti Operatori / OTHERS". Pentru mai multe detalii, colegii nostri din call center-ul LG Romania ( 0312283542) va stau la dispozitie. Multumim. Editează
Salut Claudiu, LG OLED55A13 este compatibil cu orice sistem de prindere pe perete care respecta standardul VESA 300x200. Multumim Editează
Salut Pall, OLED A1l este dotat cu porturi HDMI 2.0 si poate reda imagini doar in format 4K 60Hz. Pentru conectivitate HDMI 2.1 si support pentru content 4K120 in cazul modelelor OLED - va recomandam seriile B1 / B2, C1/C2 sau G1/ G2. Pentru mai multe detalii si informatii, colegii nostri din call center-ul LG Romania va stau la dispozitie ( 0312283542). Va multumim. Editează
Ma refer la produsul vandut de Texp Editează
Are garanție Editează
Salut Tibi, Te rugam sa iei legatura cu colegii nostri din call center-ul LG Romania, la nr de telefon 0312283542. Te asiguram ca vom depune toate eforturile pentru remedierea situatiei tehnice semnalate. Multumim. Editează
Salut Claudiu, Te rugam sa iei legatura cu colegii nostri din call center-ul LG Romania, la nr de telefon 0312283542. Multumim. Editează
Buna Mari, Te rugam sa iei legatura cu colegii nostri din call center-ul LG Romania, la nr de telefon 0312283542. Multumim. Editează
Multumesc pentru raspuns, am reusit schimband locatia in setari pe UK, e un workaround nedorit, e discriminatoriu si fara sens. Editează
Findca Google Assistent nu este supportat in Romania... Din cate stiu Editează
Mărește sau micșorează fontul 100%
Relly 23 Ian 2024 Editează
Pitici pe creier, nu ochi antrenat... Lucrez cu imagini și n-am văzut nici o tentă, nimic, in 1 an de când îl am.