Dezamagitor, Calitate si performante slabe.
Aveam alternative apropiate ca pret: Panasonic si LG. Acum imi pare rau ca am luat Samsung. Asa e cand te duci cu sacul la pomul laudat.
Adauga comentariu
Televizor LED Smart Samsung, 101 cm, 40KU6092, 4K Ultra HD
Caracteristici generale
| Diagonala display | 101 cm |
| Tip TV | Smart TV |
| Tehnologie display | LED |
| Tehnologie speciala | HDR |
| Claritate imagine | 4K |
| An aparitie | 2016 |
| Culoare | Negru |
| Interfata | 2 x USB 1 x RJ-45 3 x HDMI 1 x RF CI+ slot 1 x AV 1 x YPbPr |
Smart TV
| Caracteristici cheie | Screen Mirroring |
Caracteristici video
| Rezolutie | 3840 x 2160 |
| Tehnologii imagine | PurColor Micro Dimming Contrast Enhancer Natural Mode Support Mod Film Auto Motion Plus |
| Tuner digital integrat | DVB-C DVB-T |
Caracteristici audio
| Tehnologii audio | Dolby Digital Plus DTS Studio Sound DTS Codec |
| Sistem audio | 2 |
| Putere difuzoare integrate | 20 W |
| Subwoofer integrat | Nu |
Conectivitate
| Conectivitate wireless | Wi-Fi |
Consum energie
| Consum energie electrica | 62 W |
Dimensiuni
| Dimensiune cu stand | 917.7 x 288.1 x 596.5 mm |
| Dimensiune fara stand | 917.7 x 62.6 x 535.7 mm |
| Greutate cu stand | 8.6 Kg |
| Greutate fara stand | 7.7 Kg |
| Dimensiune cutie | 1165 x 138 x 623 mm |
| Greutate cutie | 10.4 Kg |
Accesorii
| Continut pachet | Cablu alimentare Telecomanda Manual utilizare |
Sistem montare pe perete
| Compatibilitate VESA | 200 x 200 |
Brand: Samsung
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Salut George!
Ne pare foarte rău să auzim că acest smart TV nu se află în topul recomandărilor tale, însă dorim să te asigurăm că vorbim doar de o excepţie nefericită, nicidecum de o regulă, fapt dovedit şi de numărul foarte mare de utilizatori mulţumiţi prezenţi pe această pagină.
Salut!
Pentru modelul smart TV KU6092 cu diagonala de 100 centimetri (40") poți utiliza orice suport de perete de tip VESA 200x200.
Editează
Salut Cristian! În cazul acestui model smart TV (diagonala de 100 centimetri), discutăm de o compatibilitate VESA 200x200. Editează
Mulțumesc mult pentru răspuns! Editează
Salut nu stiu.. La mine ramane conectat
dar nu inteleg la ce ajuta acel cont?
Editează
Subtitrarea trebuie salvata separat in acelasi directorul cu filmul (film. Mkv si film. Srt) Editează
Da-o am salvata dar tot nu merge, numai daca o bag 'fortat'.
Am un program care baga automat subtitrarea in film, deci cand pornesc filmul, porneste automat cu traducerea bagata, numai asa merge.
am incercar sa redenumesc filmul ca si fisierul subtitrare, si merge-da nu de fiecare data.
In ceea ce priveste formatul. Mkv, il recunoaste-da numai cand bag stick-ul, nu direct de pe pc.
Editează
Bagi subtitrarea in acelasi folder cu filmul si ii dai acelasi nume, bafta Editează
Demuneste subtitrarea cu numele complet al filmului, fara extensie (. Mkv,. Avi etc.). Da copiere la toto ce are fisierul filmului si lipeste la fisierul subtitrarii.
Mai poate si si tipul de fisier. Eu am modificat unele subtitrari cu extensie. Sub in. Srt, deoarece nu vroieu Tv-urile sa le vada!
Editează
La mine nu merge desi mai am un tv horizon full hd si la el merge Editează
La mine nu merge ci+ de la orange si mai am un tv horizon fhd si acolo merge Editează
Mărește sau micșorează fontul 100%
teo 30 Noi 2020 Editează
Cine vede bine?