Excelent
Adauga comentariu
Telefon mobil Xiaomi 15 Ultra, 16GB RAM, 512GB, 5G, Silver
Telefonul oferă performanțe ridicate datorită procesorului Snapdragon 8 Elite și unui sistem avansat de camere Leica. Display-ul AMOLED cu luminozitate de 3200 niti asigură vizualizare clară chiar și în lumina directă a soarelui. Bateria de 5410 mAh permite o utilizare extinsă între încărcări.
Generat cu AI pe baza descrierii produselor.
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC |
| Versiune Bluetooth | 6.0 |
| Versiune sistem operare | Android 15 |
| Model procesor | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa procesor | 4.32 GHz |
| Senzori | Accelerometru Barometru Giroscop Senzor de proximitate Senzor de lumina |
| Continut pachet | Husa Telefon Cheie SIM Cablu de date USB Type-C |
| Culoare | Negru Argintiu |
| Dimensiuni | 75.3 x 9.48 x 161.3 mm |
| Greutate | 229 g |
| SAR (W/kg) | |
| An aparitie | 2025 |
| Tehnologie | 2G 4G 3G 5G |
| Protectie | Dustproof Splashproof Water-Resistant |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 6.73 inch |
| Tip display | AMOLED |
| Rezolutie (pixeli) | 2670 x 1200 |
| Functii display | Rata de reimprospatare de 120 Hz Rata de raspuns la atingere 300 Hz 3200 nits (peak) |
Memorie
| Memorie interna | 512 GB |
| Memorie RAM | 16 GB |
Conectivitate
| Porturi | USB Type C |
Foto video
| Numar camere | 3 |
| Rezolutie camera principala | 50 MP Wide 50 MP Telephoto 200 MP Periscope Telephoto |
| Rezolutie camera frontala | 32 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD 4K 8K |
| Caracteristici foto/video | Panorama Slow motion Time-lapse Mod portret |
| Blit | Da |
Brand: Xiaomi
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Majoritatea recenziilor sunt foarte pozitive, lăudând în special sistemul foto Leica, zoomul și calitatea imaginilor, precum și performanța generală și ecranul foarte luminos; există unele rezerve privind software și autonomie.
Generat cu AI in baza părerilor cumpărătorilor.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Este normal sunetul la cameră. Este ceva componentă a camerei. și telefoanele din gamele s ultra fac acest sunet când le scuturi
"Sunetul " ciudat este dat de camera periscop. Acolo sunt mai multe lentile din care una oblică. Toate telefoanele cu obiectiv periscop prezintă zgomotul acesta. Unele mai accentuat
E normal stai linistit... Daca totusi nu poti cauta pe net si o sa vezi ca nu esti singurul.
Este normal sunetul de la lentile! La fel și la Xiaomi ultra 14.
Este de la periscop. Odata ce muti pe camera de periscop, nu se va mai auzi.
Adauga comentariu
Doar pe ecran Editează
4 updates de android si 6 de securitate. Editează
Mărește sau micșorează fontul 100%
Conectează-te pentru a continua
Intră în contul tău eMAG ca să începi conversația cu iZi.
Intră în cont
asiminoaei oana 02 Apr 2026 Editează
Așa se aude și la 14 ultra.