fold 7 512gb albastru
camera da erori atât de nașpa ca blochează întreg telefonul.
fold 5 nu face asa ceva si îl am de 2 ani jumătate..
Adauga comentariu
Telefon mobil Samsung Galaxy Z Fold7, 12GB RAM, 512GB, 5G, Silver Shadow
Estimat livrare în:
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone Telefon pliabil |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC Incarcare wireless |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
| Model procesor | Qualcomm Snapdragon 8 Elite |
| Numar nuclee | 8 |
| Senzori | Accelerometru Amprenta Senzor de proximitate |
| Continut pachet | Telefon Cablu de date Cheie SIM |
| Culoare | Argintiu |
| Dimensiuni | 72.8 x 8.9 x 158.4 mm 143.2 x 4.2 x 158.4 mm |
| Greutate | 215 g |
| SAR (W/kg) | Corp: 1.242 W/kg Cap: 1.418 W/kg |
| An aparitie | 2025 |
| Altele | Glonass Galileo Beidou |
| Tehnologie | 2G 4G 3G 5G |
| Protectie | Dustproof Water-Resistant |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 8 inch 6.5 inch |
| Tip display | Dynamic AMOLED |
| Rezolutie (pixeli) | 2520 x 1080 2184 x 1968 |
| Functii display | FHD+ QXGA+ 120Hz 2600nits |
Memorie
| Memorie interna | 512 GB |
| Memorie RAM | 12 GB |
Conectivitate
| Standard Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac/6e |
| Porturi | USB Type C |
Foto video
| Numar camere | 3 |
| Rezolutie camera principala | 12 MP Ultrawide 10 MP Telephoto 200 MP Wide |
| Rezolutie camera frontala | 4 Mpx 10 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD 4K 8K |
| Blit | Da |
Alimentare
| Incarcator inclus | Nu |
| Capacitate baterie | 4400 mAh |
Brand: Samsung
Pretul produsului include costul de 0.09 de lei aferent colectarii, tratarii si eliminarii DEEE.
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Va multumesc pentru recenzia onesta. E de ajutor, liand in valcum ca vouam sa dau destul de multi bani pe el. Stimà
Am inca Z fold 4, achizitionat in 2022, cu garantie extinsa. Sunt la al 4-lea display interior schimbat, cei de la ESD stiu. Problema este ca se ajunge, la un moment dat, indiferent cum il tii, sa nu se mai deschida total, pentru ca ajung fire de praf sau scame in sistemul de balama. Si nu se poate repara, se schimba ansamblul baterie+balama+display intern, costul, cel putin la Z Fold 4, este de 3500 lei. Este o problema comuna a tuturor dispozitivelor de acest gen de la Samsung, e chestie de cand nu de daca. Si celelalte generatii au problema asta. Daca la Z fold e asa, ma gandesc ca la trifold, fiind nu una ci doua balamale, va fi mai rau. Samsung schimba in garantie daca telefonul nu a suferit socuri mecanice sau alte chestii neacoperite, insa stiu ca utilizatorul se va intoarce si dupa ce telefonul iese din garantie, si acolo e jecmaneala pe fata... In concluzie, S Ultra sau concurenta daca vreti telefoane care sa tina, sub nicio forma pliabile. Sau nu de la Samsung.
Adauga comentariu
Pune o intrebare si poti primi raspuns de la comunitate.
cata_adc 13 Mai 2026 Editează
Depinde, cred că ar trebui sa faci un retur...