Telefonul sia meritat fiecare ban
Adauga comentariu
Telefon mobil Samsung Galaxy J5 (2017), Dual Sim, 16GB, 4G, Black
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC |
| Versiune Bluetooth | 4.2 |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa procesor | 1.6 GHz |
| Senzori | Accelerometru Senzor de proximitate |
| Continut pachet | Telefon Incarcator telefon |
| Culoare | Negru |
| Dimensiuni | 71.3 x 8 x 146.2 mm |
| SAR (W/kg) | Nici o informatie disponibila |
| Tehnologie | 2G 4G 3G |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 5.2 inch |
| Tip display | Super AMOLED |
| Rezolutie (pixeli) | 1280 x 720 |
Memorie
| Memorie interna | 16 GB |
| Memorie RAM | 2 GB |
| Slot card memorie | MicroSD |
Conectivitate
| Standard Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Porturi | microUSB |
Foto video
| Numar camere | 2 |
| Rezolutie camera frontala | 13 Mpx |
| Blit | Da |
Alimentare
| Capacitate baterie | 3000 mAh |
Brand: Samsung
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
La al meu ține bateria 2 zile după 3 ani jumate de utilizare. Folosire medie, dar îl încarc mereu complet.Îl țin pe Econom. Medie energie și Mod nocturn, date mobile permanent, dar fără Locație, BT sau wi-fi activat ( doar când am nevoie). Câteodată il închid noaptea. Și curățat Cache des 🙂
Adauga comentariu
Chiar ca păcat, eu il am pe al meu de nou din 2017, cu ecranul reparat recent ce-i drept dar cel mai fiabil telefon din cate am avut, dupa doi ani de neutilizare, acum repornit bateria se comporta ca una nouă, si telefonul a fost exploatat maxim la viata lui, plus ca are chestii pe care unele telefoane premium nu le au.
Salut!
Modelul Galaxy J5 2017 nu mai face parte din oferta companiei noastre, motiv pentru care acesta nu va mai reveni în stocurile partenerilor comerciali.
Editează
Salut!
Având în vedere situația descrisă, îți recomandăm formatarea cardului de memorie folosind meniul dedicat al telefonului (Setări > Întreținere dispozitiv > Stocare), precum și testarea acestuia cu un alt smartphone (și viceversa, dacă este posibil), pentru a determina cauza exactă a acestui comportament.
Editează
Salut!
Modelul Galaxy J5 2017 Dual SIM utilizează o configuraţie de tip SIM1 + SIM2 + microSD (sloturi dedicate pentru două cartele SIM și un card de memorie).
Editează
Salut Sami!
Modelul Galaxy J5 2017 are şi funcţie radio FM.
Editează
Bună Anca!
Îţi recomandăm să contactezi direct reprezentanţii eMAG, pentru a solicita aceste informaţii.
Editează
Bună Mariana!
Te rugăm să iei legătura cu specialiştii din cadrul departamentului Relaţii cu clienţii (www.samsung.com/ro/support/, secţiunea Contactaţi-ne), pentru verificarea setărilor.
Editează
Bună Mariana!
Setările ceasului afişat pe ecranul de deblocare se regăsesc în meniul Ecran Blocare şi Securitate/Ceas şi Facewidgets/Stil ceas.
Editează
Mărește sau micșorează fontul 100%
Mazilu Catalin 22 Mar 2021 Editează
Ciudat peste almeu a trecut un 4×4 și noar a îndoit puțin carcasa în rest nimic.