Telefon mobil Samsung Galaxy A26, Dual SIM, 8GB RAM, 256GB, 5G, Black
Telefon mobil Samsung Galaxy A26, Dual SIM, 8GB RAM, 256GB, 5G, Black
Estimat livrare în:
Alte oferte
Se încarcă
Se încarcă
Descriere
Specificatii
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Versiune sistem operare | Android 15 |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa procesor | 2.4 GHz 2 GHz |
| Senzori | Accelerometru Amprenta Senzor de lumina |
| Continut pachet | Telefon |
| Culoare | Negru |
| Dimensiuni | 77.5 x 7.7 x 164 mm |
| Greutate | 200 g |
| SAR (W/kg) | Cap: 0.414 W/kg Corp: 0.962 W/kg |
| An aparitie | 2025 |
| Tehnologie | 2G 4G 3G 5G |
| Protectie | Dustproof Water-Resistant |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 6.7 inch |
| Tip display | Super AMOLED |
| Rezolutie (pixeli) | 1080 x 2340 |
| Functii display | 120 Hz |
Memorie
| Memorie interna | 256 GB |
| Memorie RAM | 8 GB |
| Slot card memorie | MicroSD |
Conectivitate
| Standard Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Porturi | USB Type C |
Foto video
| Numar camere | 3 |
| Rezolutie camera principala | 2 MP Macro 8 MP Ultrawide 50 MP Wide |
| Rezolutie camera frontala | 13 Mpx |
| Rezolutie video | HD Full HD 4K |
| Blit | Da |
Alimentare
| Capacitate baterie | 5000 mAh |
Brand: Samsung
Pretul produsului include costul de 0.1 de lei aferent colectarii, tratarii si eliminarii DEEE.
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Se încarcă
Se încarcă
Recenzii (157 de review-uri)
Recomand
Nu l-am folosit asa mult ca sa pot da un review cat mai precis, dar se misca rapid si cu mai multe aplicatii pornite in background (batranii nu-si inchid niciodata aplicatiile din background: D ), camerele fata-spate sunt bune ambele daca nu ai pretentii extreme de latest-greatest, sunetul in apeluri se aude destul de tare si displayul e suficient de luminos si mare. Singura problema ce mi-a dat batai de cap a fost migrarea datelor, dar asta e vina telefonului vechi care se tot intrerupea, nicidecum a Samsungului, dar dupa vreo 2 zile i-am dat de cap.
Pentru pretul ce l-am dat (putin sub 1000 lei) sunt foarte multumit si mamei i-a luat doar vreo 2 saptamani sa se obisnuiasca cu el.
Adauga comentariu
Asa si-asa
Se descarca cu 20 de procente in 24 de ore, fara sa-l folosesc absolut deloc, fara conexiune la internet. Singura aplicatie pe care am instalat-o, este una bancara.
Deci, ma intreb, ce consuma bateria atat de mult, fara sa-folosesc.
Poate imi spune si mie cineva, ce motive ar putea fi?
Adauga comentariu
Multumit doar ca nu este dual cum este descrierea
Adauga comentariu
Se încarcă
Se încarcă
Intrebarile si raspunsurile clientilor (12 intrebari)
Vietnam sau India Editează
Eu am cumpărat acum puțin timp și este made în India cel puțin în cazul meu. Editează
Bună ziua! De ce am primit telefonul doar cu cablul de încărcare, dar fără ștecherul care se bagă în priză? Editează
Salut!
Ca și regulă generală, terminalele lansate în ultima perioadă (aproximativ 4 ani), indiferent de producător, nu mai conțin și un adaptor de priză, în încercarea de a minimiza impactul pe care companiile îl au asupra planetei, prin reducerea amprentei de carbon.
Editează
Samsung a recurs la minimizarea deseurilor electronice si astfel au scos castile si incarcatoarele. Noile telefoane vin insotite doar de cablu tip C si poate fi adaptat la un incarcator mai vechi, de la alt telefon. Editează
Nu pot baga cartela SIM in telefon deparece nu se deschide acea clapeta. Pare a fi blocat si nu pot deschide cu cheita. Ce pot face? Editează
Salut!
Dacă este posibil, te rugăm să ne contactezi și prin intermediul centrului de suport Samsung, la numerele de telefon 0800872678 (apel gratuit), respectiv *8000 (apel tarifat în reţea), pentru a ne ajuta cu mai multe detalii în ceea ce privește comportamentul adus în discuție.
Editează
Buna ziua! Poate oferiti un raspuns oficial si aici. Eu il dau retur cu cartela Sim si cardul de memorie blocate in el, intrucat s-a blocat slotul in care se baga cartela si a fost imposibil de deschis, credeam ca am nimerit eu unul cu probleme, dar înțeleg ca nu.
Mulțumesc!
Editează
Nu, dual nano Sim. Editează
Salut!
Terminalele Samsung Galaxy A26 nu suportă tehnologia eSIM.
Editează
Da are NFC, dupa cum se poate vedea din specificatii. Editează
Salut!
Terminalele Galaxy A26 destinate pieței europene suportă și tehnologia NFC.
Editează
gigel 02 Apr 2026 Editează
Probabil aveți un telefon defect. Eu am acest telefon de 2 luni si se descarca 2-4 procente noaptea cu wifi și unele aplicații în fundal pornite.