Nu recomand
Inițial am avut problema asta, au făcut ceva update-uri și după ce un timp, a rămas asa permanent, de nici cei de la service GSM nu au ce sa ii facă. Păcat ca are multe plusuri, iar chestia asta strica tot.
Adauga comentariu
Telefon mobil Realme 8, Dual SIM, 4GB RAM, 64GB, 5G, Supersonic Black
Caracteristici generale
| Tip telefon | Smartphone |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Tip SIM | Nano SIM |
| Sistem de operare | Android |
| Conectivitate | Bluetooth Wi-Fi GPS NFC |
| Versiune Bluetooth | 5.1 |
| Versiune sistem operare | Android 11 |
| Model procesor | MediaTek Dimensity 700 |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa procesor | 2.2 GHz 2 GHz |
| Senzori | Accelerometru Giroscop Amprenta Recunoastere faciala Senzor de proximitate Senzor de lumina |
| Continut pachet | Telefon Incarcator telefon |
| Culoare | Negru |
| Dimensiuni | 74.8 x 8.5 x 162.5 mm |
| Greutate | 185 g |
| SAR (W/kg) | Cap: 0.83 W/Kg Corp: 1.271 W/kg |
| Tehnologie | 4G 3G 5G |
| RO-ALERT | Da |
Afisare
| Dimensiune ecran | 6.5 inch |
| Tip display | IPS |
| Rezolutie (pixeli) | 2400 x 1080 |
| Functii display | 405 PPI |
Memorie
| Memorie interna | 64 GB |
| Memorie RAM | 4 GB |
| Slot card memorie | MicroSDXC |
Conectivitate
| Standard Wi-Fi | 802.11 a/b/g/n/ac Dual Band Wi-fi direct Wi-fi hotspot |
| Porturi | Jack 3.5 mm USB Type C |
Foto video
| Numar camere | 3 |
| Rezolutie camera principala | 48 MP Wide 2 MP Macro 2 MP Depth |
| Rezolutie camera frontala | 16 Mpx |
| Rezolutie video | Full HD |
| Caracteristici foto/video | Auto focus HDR |
| Blit | Da |
Alimentare
| Capacitate baterie | 5000 mAh |
Brand: Realme
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Salut Dan!
Avea rol de identificare in fabrica pentru a sti in ce cutie sa fie alocata.
Editează
Salut Andrei, toate telefoanele vandute si livrate de eMAG sunt aduse prin distribuitorul autorizat in Romania, si acestea corespund cu legislatia si evident adaptoarele de retea potrivite pentru Romania. Totusi poti achizitiona separat incarcatorul realme: www.emag.ro/incarcator-retea-realme-superdart-super-vooc-65w-alb-4818064/pd/DCZ9JVMBM/ Editează
Nu are incarcare wireless deoarece are spatele de plastic dar este un plastic foarte dur Editează
Nu niciuna Editează
Realme 8 și realme8 5g sunt doua modele diferite, de aia Editează
Doar husa si incarcator Editează
Mărește sau micșorează fontul 100%
Neghinesti 30 Mar 2023 Editează
Instatati sa va obțineți drepturile. Sa-si respecte campaniile