Se încarcă
Laptop Lenovo IdeaPAd 510-15IKB cu procesor Intel® Core™ i7-7500U 2.70 GHz, Kaby Lake™, 15.6", Full HD, 8GB, 256GB SSD, DVD-RW, nVidia GeForce 940MX 4GB, Free DOS, Gun-Metal
Laptop Lenovo IdeaPAd 510-15IKB cu procesor Intel® Core™ i7-7500U 2.70 GHz, Kaby Lake™, 15.6", Full HD, 8GB, 256GB SSD, DVD-RW, nVidia GeForce 940MX 4GB, Free DOS, Gun-Metal
Se încarcă
Se încarcă
Descriere
Specificatii
Caracteristici generale
| Line-up | IdeaPad 510 |
Procesor
| Producator procesor | Intel® |
| Tip procesor | i7 |
| Model procesor | 7500U |
| Arhitectura | Kaby Lake |
| Numar nuclee | 2 |
| Frecventa nominala | 2700 MHz |
| Frecventa Turbo Boost | 3500 MHz |
| Cache | 4096 KB |
| Tehnologie procesor | 14 nm |
| Procesor grafic integrat | Intel® HD Graphics 620 |
Afisare
| Diagonala display | 15.6 inch |
| Format display | Full HD |
| Tehnologie display | IPS LCD LED |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Rezolutie | 1920 x 1080 |
Memorie
| Capacitate memorie | 8 GB |
| Tip memorie | DDR3 |
| Numar sloturi | 1 |
| Sloturi ocupate | 1 |
| Frecventa | 2133 MHz |
| Memorie integrata | 4096 MB |
Hard disk
| Tip stocare | SSD |
Placa video
| Tip placa video | Dedicata |
| Chipset video | nVidia GeForce GTX |
| Model placa video | 940MX |
| Capacitate memorie video | 4096 MB |
| Tip memorie placa video | DDR3 |
| Tehnologii placa video | Tehnologie NVIDIA Optimus |
Multimedia
| Unitate optica | Da |
| Camera WEB | HD |
| Audio | Difuzoare stereo Microfon |
| Tehnologii audio | High Definition Audio |
| Producator difuzoare | Harman Kardon |
| Putere difuzoare | 2 W |
Conectivitate & Porturi
| Porturi | 1 x VGA 2 x USB 3.0 1 x Audio Out 1 x HDMI 1 x RJ-45 |
| Cititor de carduri | SD SDHC SDXC MMC |
| Retea | 10/100/1000 |
| Wireless | 802.11 ac |
| Versiune Bluetooth | 4.1 |
Caracteristici generale
| Tastatura numerica | Da |
| Greutate | 2.1 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 379 x 260 x 22.9 mm |
| Limba tastatura | Tastatura UK |
| Securitate | Kensington Lock |
| Material | Plastic |
| Autonomie baterie | 5 h |
| Caracteristici cheie | TouchPad cu suport pentru gesturi multi-atingere |
| Culoare | Negru |
Brand: Lenovo
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Se încarcă
Se încarcă
Recenzii (6 review-uri)
Excelent
Adauga comentariu
În linie cu ce mă așteptam
Nu l-aș cataloga drept laptop de gaming, dar cred că se descurcă. În schimb, aș fi preferat să se poată extinde memoria RAM mai mult de 12 GB. În plus, în locul DVD-ului aș fi preferat un HDD clasic, pentru ca 256 GB de SSD de vor umple rapid. Nu are slot M.2 pentru SDD.
Adauga comentariu
Bun
Adauga comentariu
Frumos
Pro:
- ecran + rezoluție
- subțire si relativ usor
- tastatura iluminata
- sunet bun pentru un laptop
Contra
- nu am reușit sa instalez decât Windows 10
- bateria care nu se scoate si pare sa nu tina foarte mult.
-o aerisire pozitionata in subsolul ecranului
-tastele cred ca puteau fi mai bine aranjate.
Adauga comentariu
Sper sa nu fie prea tarziu sa vezi mesajul meu:)
Laptopurile Lenovo care nu au baterie detasabila par ca au un minus, dar Lenovo a creat un software (Lenovo Settings), in care poti activa incetarea incarcarii bateriei de la incarcator, astfel laptopul ramanand doar pe incarcator (ca si cum i-ai dat bateria jos, dar fara sa o faci)
Bateria care nu se scoate nu-i un minus.
Descarca programul Lenovo Settings (cred ca il gasesti la Lenovo pe site). Dai la baterie si bifezi Modul Economisire. Astfel, laptopul se incarca pana la 60%, apoi incarcarea catre baterie este blocata, ramanand laptopul alimentat doar de incarcator.
Imi place
Adauga comentariu
Se încarcă
Se încarcă
Intrebarile si raspunsurile clientilor
Ai nelamuriri?
Pune o intrebare si poti primi raspuns de la comunitate.







Johnny5150 24 Mai 2017 Editează
Pai poti sa iti iei un hdd caddy de 9,5 mm desfaci un singur surub de dedesupt, scoti unitatea DVD si introduci acest caddy cu hdd si gata!! AI scapat de lipsa spatiului. Eu mi-am luat un WD black de 1Tb. Se misca excelent, nu se incalzeste nimic, l-am forjat in Lightroom, photoshop si Corel X8, mai subtire cu jocurile, pt asta am ps3.... Acum mi-am comandat o memorie kingston de 8gb aceleasi caracteristici 2100 mhz etc....