Foarte multumit
Adauga comentariu
Laptop Gaming Lenovo Legion Pro 7 16AFR10H cu procesor AMD Ryzen™ 9 9955HX3D pana la 5.4GHz, 16" WQXGA, OLED, 240Hz, 64GB DDR5 RAM, 1TB SSD, NVIDIA® GeForce RTX™ 5080 16GB GDDR7, No OS, Eclipse Black
Estimat livrare în:
Caracteristici generale
| Line-up | Legion |
Procesor
| Producator procesor | AMD |
| Tip procesor | Ryzen™ 9 |
| Model procesor | 9955HX3D |
| Arhitectura | Zen 5 |
| Numar nuclee | 16 |
| Frecventa nominala | 2.5 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 5.4 GHz |
| Cache | 16 MB 128 MB |
| Tehnologie procesor | 6 nm |
| Procesor grafic integrat | AMD Radeon™ 610M |
Afisare
| Diagonala display | 16 inch |
| Format display | WQXGA |
| Tehnologie display | OLED |
| Rata de refresh | 240 Hz |
| Luminozitate | 500 nt 1100 nt |
| Finisaj display | Glossy |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 2560 x 1600 |
Memorie
| Capacitate memorie | 64 GB |
| Tip memorie | DDR5 |
| Numar sloturi | 2 |
| Frecventa | 5600 MHz |
| Capacitate memorie maxima suportata | 64 GB |
Hard disk
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Interfata SSD | M.2 |
Placa video
| Tip placa video | Dedicata |
| Chipset video | nVidia GeForce RTX |
| Model placa video | RTX 5080 |
| Capacitate memorie video | 16384 MB |
| Tip memorie placa video | GDDR7 |
| Tehnologii placa video | VR Ready GeForce ShadowPlay™ GeForce Experience™ NVIDIA® Highlights Drivere Game Ready Ray tracing DirectX® 12 Ultimate |
Multimedia
| Unitate optica | Nu |
| Camera WEB | Full HD |
| Audio | Difuzoare stereo Microfoane duale |
| Tehnologii audio | Nahimic Audio Smart Amp Technology |
| Putere difuzoare | 4 W |
Conectivitate & Porturi
| Porturi | 1 x RJ-45 1 x Audio Out/Microfon 1 x USB 3.2 Type A Gen 2 2 x USB 3.2 Type A Gen 1 2 x USB 3.2 Type C Gen 2 1 x HDMI 2.1 |
| Retea | 10/100/1000/2500 |
| Wireless | 802.11 be |
| Versiune Bluetooth | 5.4 |
Software
| Sistem de operare | NO OS |
Caracteristici generale
| Tastatura numerica | Da |
| Greutate | 2.56 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 364.38 x 275.94 x 21.9 - 26.65 mm |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Securitate | Firmware TPM 2.0 E-shutter |
| Material | Aluminiu |
| Capacitate baterie | 99.9 Wh |
| Accesorii incluse | Adaptor 400W |
| Caracteristici cheie | Tastatura RGB Dolby Vision™ G-sync Rata refresh ecran 240Hz 100% DCI-P3 Low Blue Light High Gaming Performance TGP 175W AI Chip: LA3 Camera 5.0MP with E-shutter Boost Clock 2287MHz DisplayHDR™ True Black 1000 Flicker Free |
| Culoare | Negru |
Brand: Lenovo
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Bună! Mulțumim că ați ales Lenovo. Ne bucurăm foarte mult atunci când știm că produsele noastre sunt conform așteptărilor. Facem tot posibilul pentru ca experiența consumatorilor să fie una pozitivă, iar produsele noastre să reflecte calitate și eficiență, la un nivel de preț corect. Sperăm să alegeți și în viitor produse Lenovo. Să auzim de bine! Cu drag, Echipa Lenovo România.
Adauga comentariu
Buna, multumim ca ai ales sa ne scrii. Pentru cea mai buna experienta de utilizare, va recomandam sa descarcati Lenovo Vantage si sa instalati toate update-urile disponibile. Ne găsești aici dacă ai nevoie de informații suplimentare sau de suportul nostru.
Îți mulțumim,
Echipa Lenovo.
Adauga comentariu
Bună! Mulțumim că ați ales Lenovo. Ne bucurăm foarte mult atunci când știm că produsele noastre sunt conform așteptărilor. Facem tot posibilul pentru ca experiența consumatorilor să fie una pozitivă, iar produsele noastre să reflecte calitate și eficiență, la un nivel de preț corect. Sperăm să alegeți și în viitor produse Lenovo. Să auzim de bine! Cu drag, Echipa Lenovo România.
Salut,
Ai cumparat varianta fara OS? Daca da, ce ai instalat ulterior, Windows 11, Ubuntu etc.? As fi interesat sa stiu daca are compatibilitate full cu Ubuntu 24.04.4.
Adauga comentariu
Bună! Mulțumim că ați ales Lenovo. Ne bucurăm foarte mult atunci când știm că produsele noastre sunt conform așteptărilor. Facem tot posibilul pentru ca experiența consumatorilor să fie una pozitivă, iar produsele noastre să reflecte calitate și eficiență, la un nivel de preț corect. Sperăm să alegeți și în viitor produse Lenovo. Să auzim de bine! Cu drag, Echipa Lenovo România.
Buna, multumim ca ai ales sa ne scrii. Acest laptop dispune de 32 GB RAM. Ne găsești aici dacă ai nevoie de informații suplimentare sau de suportul nostru.
Îți mulțumim,
Echipa Lenovo.
Editează
Buna, multumim ca ai ales sa ne scrii. Acest laptop dispune de 3 ani garantie Lenovo Premium Care atat pentru personele fizice cat si pentru cele juridice. Ne găsești aici dacă ai nevoie de informații suplimentare sau de suportul nostru.
Îți mulțumim,
Echipa Lenovo.
Editează
Mărește sau micșorează fontul 100%
Lenovo Romania Cont oficial 17 Mar 2026 Editează
Bună! Mulțumim că ați ales Lenovo. Suntem incântați să aflăm că produsele noastre sunt potrivite necesităților dumneavoastră. Sperăm să fiți în continuare alături de noi. Toate bune, Echipa Lenovo România.