Excelent
Adauga comentariu
Laptop Gaming Lenovo IdeaPad 3 15ACH6 cu procesor AMD Ryzen™ 7 5800H pana la 4.40 GHz, 15.6'', Full HD, IPS, 120Hz, 16GB, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti 4GB, No OS, Shadow Black
Caracteristici generale
| Line-up | IdeaPad |
Procesor
| Producator procesor | AMD |
| Tip procesor | Ryzen™ 7 |
| Model procesor | 5800H |
| Arhitectura | Zen 3 |
| Numar nuclee | 8 |
| Frecventa nominala | 3.2 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 4.4 GHz |
| Cache | 20 MB |
| Tehnologie procesor | 7 nm |
| Procesor grafic integrat | AMD Radeon™ Graphics |
Afisare
| Diagonala display | 15.6 inch |
| Format display | Full HD |
| Tehnologie display | IPS |
| Rata de refresh | 120 Hz |
| Luminozitate | 250 nt |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 1920 x 1080 |
Memorie
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Tip memorie | DDR4 |
| Numar sloturi | 2 |
| Sloturi ocupate | 2 |
| Frecventa | 3200 MHz |
| Capacitate memorie maxima suportata | 16 GB |
Hard disk
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
Placa video
| Tip placa video | Dedicata |
| Chipset video | nVidia GeForce RTX |
| Model placa video | RTX 3050 Ti |
| Capacitate memorie video | 4096 MB |
| Tip memorie placa video | GDDR6 |
| Tehnologii placa video | DirectX 12 GeForce Experience |
Multimedia
| Unitate optica | Nu |
| Camera WEB | HD |
| Audio | Difuzoare stereo Microfoane duale |
| Tehnologii audio | HD Audio Nahimic Audio |
| Putere difuzoare | 4 W |
Conectivitate & Porturi
| Porturi | 1 x RJ-45 1 x Audio Out/Microfon 1 x HDMI 2.0 2 x USB 3.2 Type A Gen 1 1 x USB 3.2 Type C Gen 1 |
| Retea | 10/100/1000 |
| Wireless | 802.11 ax 2x2 |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
Software
| Sistem de operare | NO OS |
Caracteristici generale
| Platforma producator | IdeaPad 3 |
| Tastatura numerica | Da |
| Greutate | 2.25 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 359.6 x 251.9 x 24.2 mm |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Securitate | Firmware TPM 2.0 Camera privacy shutter |
| Autonomie baterie | 5 h |
| Accesorii incluse | Adaptor 135 W |
| Caracteristici cheie | Camera web Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Tastatura iluminata alb Baterie 45Wh TGP 85W Boost Clock 1485 / 1597.5MHz |
| Culoare | Negru |
Brand: Lenovo
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Bună! Mulțumim că ați ales Lenovo. Ne pare bine să aflăm că sunteți mulțumit/ă de achiziția dumneavoastră. Pentru a fi la curent cu viitoarele noastre lansări de produse, nu ezitați să ne urmăriți pe platformele noastre de Social Media sau să consultați website-ul oficial. Toate cele bune, Echipa Lenovo România
Buna, multumim ca ai ales sa ne scrii. Acest laptop suporta maxim 16 GB RAM. In caz ca doriti sa faceti upgrade la SSD, dorim sa te asiguram ca efectuarea unui upgrade facut de dumneavoastra, acasa, in cazul in care este facut corect si nu afecteaza alte componente, nu va anula garantia produsului. Recomandam totusi sa apelati la un service autorizat Lenovo Romania pentru a nu risca deteriorarea altor componente din laptop. Ne găsești aici dacă ai nevoie de informații suplimentare sau de suportul nostru. Iti multumim, Echipa Lenovo Romania. Editează
Vezi la partenerii Lenovo, ii gasesti pe site-ul Lenovo. Suna la ei si vezi daca au. Editează
Bună, recomandarea noastră este să te adresezi unui service autorizat Lenovo România, ei te vor putea ajuta să rezolvi inconvenientul. Te rugăm să ne scrii dacă te putem ajuta cu alte informații, suntem aici pentru tine. O zi bună! Editează
Mărește sau micșorează fontul 100%
Lenovo Romania Cont oficial 12 Ian 2024 Editează
Buna, multumim ca ai ales sa ne scrii. Pentru a te asigura ca laptop-ul functioneaza in parametrii optimi, iti recomandam: Plasează laptopul pe o suprafață plană pentru o mai bună circulație a aerului si evită utilizarea laptopului pe suprafețe moi care pot bloca ventilatoarele. Ne găsești aici dacă ai nevoie de informații suplimentare sau de suportul nostru.
Îți mulțumim,
Echipa Lenovo.