Excelent
Adauga comentariu
Laptop Gaming Asus ROG GL552JX-DM019D cu procesor Intel® Core™ i7-4720HQ, 2.60GHz, Haswell™, 15.6", Full HD, 8GB, 1TB, DVD-RW, nVidia GeForce GTX 950M 4GB, Free DOS, Black
Caracteristici generale
| Line-up | ROG |
Procesor
| Producator procesor | Intel® |
| Tip procesor | i7 |
| Model procesor | 4720HQ |
| Arhitectura | Haswell |
| Numar nuclee | 4 |
| Frecventa nominala | 2600 MHz |
| Frecventa Turbo Boost | 3600 MHz |
| Cache | 6144 KB |
| Tehnologie procesor | 22 nm |
| Procesor grafic integrat | Intel® HD Graphics 4600 |
Afisare
| Diagonala display | 15.6 inch |
| Format display | Full HD |
| Tehnologie display | LCD LED |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Rezolutie | 1920 x 1080 |
Memorie
| Capacitate memorie | 8 GB |
| Tip memorie | DDR3 |
| Numar sloturi | 2 |
| Sloturi ocupate | 1 |
| Frecventa | 1600 MHz |
Hard disk
| Tip stocare | HDD |
| Viteza HDD | 7200 rpm |
Placa video
| Tip placa video | Dedicata |
| Chipset video | nVidia GeForce GTX |
| Model placa video | GTX 950M |
| Capacitate memorie video | 4096 MB |
| Tip memorie placa video | DDR3 |
| Tehnologii placa video | Tehnologie CUDA™ nVIDIA PhysX |
Multimedia
| Unitate optica | Da |
| Camera WEB | HD |
| Audio | Difuzoare stereo Microfon |
| Tehnologii audio | Sonic Master |
Conectivitate & Porturi
| Porturi | 1 x VGA 3 x USB 3.0 1 x Audio Out 1 x HDMI 1 x RJ-45 |
| Cititor de carduri | SD MMC MS |
| Retea | 10/100/1000 |
| Wireless | 802.11 ac |
| Versiune Bluetooth | 4.0 |
Caracteristici generale
| Tastatura numerica | Da |
| Greutate | 2.6 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 382 x 255 x 16 - 32.6 mm |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Securitate | Kensington Lock |
| Caracteristici cheie | Touchpad cu control multi-touch pentru gesturi, care accepta diverse functii de derulare, zoom si lansare cu ajutorul degetelor |
| Culoare | Negru |
Brand: ASUS
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Adauga comentariu
Ecranul acestui laptop are o rată de reîmprospătare de 60 Hz. Editează
Ecranul acestui laptop are o rată de reîmprospătare de 60 Hz. Editează
In partea de gaming merge foarte bine insa se incalzeste destule de tare, ca sa mentii o temperatura cat de cat acceptabila trebuie neaparat un cooling pad, eu detin acest laptop si sunt extrem de multumit... O sa-i fac un upgrade la 16GB. Recomand cu caldura acest laptop, in bf 4 merge pe High, in bioshock infinite merge pe Ultra, in thief pe High... Nu te lua dupa altii care habar n-au ce-i cu viata lor. Repet, recomand cu caldura acest laptop Editează
Perfect de acord cu BlackWidow! Daca unii sunt ametiti si nu stiu sa faca un update la drivere (placa video, etc.), nu te lua dupa ei! Personal, recomand achizitia! Editează
In GTA V merge pe High Average 36 fps, poti sa-i faci upgrade la 16GB RAM si va merge pe Ultra Editează
Nu are! Acest panel este instalat pe dm019d: N156HGE-EAB Editează
Trebuie sa faci un card star la banca transilvania si o sa ai posibilitate sa platesti 6/12 rate fara dobanda. Editează
Mărește sau micșorează fontul 100%
Spinantu 15 Iul 2016 Editează
Buna as dori sa stiu cum ai rezolvat cu fonturile sa se vada corect