Laptop Gaming Acer Nitro V16 ANV16-41-R6DY cu procesor AMD Ryzen™ 7 8845HS pana la 5.1GHz, 16'', WUXGA IPS 165Hz, 16GB DDR5 RAM, 512GB SSD, NVIDIA® GeForce RTX™ 4050, No OS, Obsidian Black
Laptop Gaming Acer Nitro V16 ANV16-41-R6DY cu procesor AMD Ryzen™ 7 8845HS pana la 5.1GHz, 16'', WUXGA IPS 165Hz, 16GB DDR5 RAM, 512GB SSD, NVIDIA® GeForce RTX™ 4050, No OS, Obsidian Black
Se încarcă
Se încarcă
Descriere
Specificatii
Caracteristici generale
| Line-up | Nitro |
Procesor
| Producator procesor | AMD |
| Tip procesor | Ryzen™ 7 |
| Model procesor | 8845HS |
| Arhitectura | Zen 4 |
| Numar nuclee | 6 |
| Frecventa nominala | 3.8 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 5.1 GHz |
| Cache | 8192 KB 16384 KB |
| Tehnologie procesor | 4 nm |
| Procesor grafic integrat | AMD Radeon™ 780M |
Afisare
| Diagonala display | 16 inch |
| Format display | WUXGA |
| Tehnologie display | IPS |
| Rata de refresh | 165 Hz |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 1920 x 1200 |
Memorie
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Tip memorie | DDR5 |
| Numar sloturi | 2 |
| Sloturi ocupate | 2 |
| Capacitate memorie maxima suportata | 32 GB |
Hard disk
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Interfata SSD | PCI Express M.2 |
Placa video
| Tip placa video | Dedicata |
| Chipset video | nVidia GeForce RTX |
| Model placa video | RTX 4050 |
| Capacitate memorie video | 6144 MB |
| Tip memorie placa video | GDDR6 |
| Tehnologii placa video | GeForce Experience Ray tracing DirectX® 12 Ultimate NVIDIA DLSS 3 |
Multimedia
| Unitate optica | Nu |
| Camera WEB | HD |
| Audio | Difuzoare stereo Microfon |
| Tehnologii audio | Acer Purified.Voice Acer TrueHarmony DTS:X® Ultra Audio Technology AI noise reduction |
Conectivitate & Porturi
| Porturi | 1 x RJ-45 1 x Audio Out/Microfon 2 x USB 3.2 Type A Gen 2 1 x HDMI 2.1 1 x USB 4.0 Type-C Gen 3 |
| Retea | 10/100/1000 |
| Wireless | 802.11 ax |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
Software
| Sistem de operare | NO OS |
Caracteristici generale
| Platforma producator | Acer Nitro |
| Tastatura numerica | Da |
| Greutate | 2.5 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 361.8 x 278.4 x 25.46 mm |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Securitate | Kensington Lock |
| Autonomie baterie | 4.5 h |
| Capacitate baterie | 57 Wh |
| Accesorii incluse | Adaptor 135W |
| Caracteristici cheie | Camera web Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Maximum Graphic Power (W): 85 Baterie 4 celule - 54Wh Rata de refresh ecran 165Hz Maximum Boost Frequency 2155MHz |
| Culoare | Negru |
Brand: Acer
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Se încarcă
Se încarcă
Recenzii (11 review-uri)
Rezonabil
Adauga comentariu
Foarte multumit
modul performance/turbo este cel ce face Overclock si ventilatoarele stau la maxim si isi fac treaba f bine.
Adauga comentariu
laptop cu o performanta foarte buna
- Tastatura se simte excelent, ecranul de 165Hz are culori bune și e fluid, iluminare portocalie la tastatură, răcire bună, DLSS poate dubla FPS-urile în jocurile compatibile, DTS: X amplifică sunetul în jocuri, muzică și filme, touchpad bun, design atractiv.
-Testat pe GTA 5, Fortnite, CS 2, rulează peste 100 FPS-uri cu grafica la maxim, nu se supraîncălzește, din NitroSense reglezi modurile și ventilatoare, iar pe AMD Software: Adrenalin Edition crește performanța.
Adauga comentariu
Cooler notebook Spirit of Gamer, Airblade 1200, Negru, folosesc, l am cumparat tot de pe emag
Sincer, nu prea mi se pare de nota 10 un laptop cu o placa video RTX 4060...
Nu ti se descarca in timp ce te joci cu el la incarcat jocuri high-end?
Puternic rau
Adauga comentariu
Multumit
Adauga comentariu
Slaut. Se poate te rog sa ne spui cum l-ai calibrat? Folosit ce? Multumesc
Recomand
Adauga comentariu
Excelent
Adauga comentariu
Se încarcă
Se încarcă
Intrebarile si raspunsurile clientilor (5 intrebari)
Are slot pentru adaugarea unui Hard suplimentar? Se pierde garantia daca se adauga un alt hard suplimentar? Editează
Are 2 sloturi de ssd m.2 si unul este ocupat de cel de 512gb instalat deja. Slotul gol are si surub daca vrei sa extinzi spatiul de stocare Editează
Din ce am vazut prin review-uri, are slot pentru a adauga inca un SSD NVME, pare ca are si radiator.
Nu ar trebui sa se intample nimic cu garantia daca doar ai adaugat un SSD, dar contacteaza furnizorul pentru un raspuns concret.
Editează
Ce tip de incarcator merge pe usb? Cu dell de 65W nu vrea. Altfel incarcatorul de 300W originial e greu cat un ups si nu e o solutie de calatorie. Editează
Iti trebuie incarcator de aceeasi putere cu cel original, sau mai puternic.
Cum te astepti sa mearga cu un incarcator de 65W, nici procesorul nu porneste cu atat!
Este un laptop de gaming, nu de office, iti iei laptop de office si cu el calatoresti.
Iar cu greutatea incarcatorului original... Nu cred ca ai idee cat cantareste un UPS, de faci comparatia asta nepotrivita!
Editează











VANATORU MIHAI 31 Mar 2026 Editează
Cat ai dat pe el?