Se încarcă
Laptop ASUS VivoBook S15 S533EA cu procesor Intel® Core™ i5-1135G7 pana la 4.20 GHz, 15.6", Full HD, 8GB, 512GB SSD, Intel Iris Xᵉ Graphics, Free DOS, Indie Black
Laptop ASUS VivoBook S15 S533EA cu procesor Intel® Core™ i5-1135G7 pana la 4.20 GHz, 15.6", Full HD, 8GB, 512GB SSD, Intel Iris Xᵉ Graphics, Free DOS, Indie Black
Se încarcă
Se încarcă
Descriere
Specificatii
Caracteristici generale
| Line-up | VivoBook S |
Procesor
| Producator procesor | Intel® |
| Tip procesor | i5 |
| Model procesor | 1135G7 |
| Arhitectura | Tiger Lake |
| Numar nuclee | 4 |
| Frecventa nominala | 2.4 GHz |
| Frecventa Turbo Boost | 4.2 GHz |
| Cache | 8192 KB |
| Tehnologie procesor | 10 nm |
| Procesor grafic integrat | Intel® Iris™ Xe Graphics |
Afisare
| Diagonala display | 15.6 inch |
| Format display | Full HD |
| Tehnologie display | LCD LED |
| Luminozitate | 300 nt |
| Finisaj display | Anti-Glare |
| Rezolutie | 1920 x 1080 |
Memorie
| Capacitate memorie | 8 GB |
| Tip memorie | DDR4 |
| Frecventa | 3200 MHz |
| Memorie integrata | 8192 MB |
Hard disk
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Interfata SSD | PCI Express |
Placa video
| Tip placa video | Integrata |
| Chipset video | Intel Iris |
Multimedia
| Camera WEB | HD |
| Audio | Difuzoare stereo Microfon |
| Tehnologii audio | ICEpower Harman Kardon |
| Producator difuzoare | Harman Kardon |
Conectivitate & Porturi
| Porturi | 2 x USB 2.0 1 x HDMI 1 x Audio Out/Microfon 1 x USB 3.2 Type A Gen 1 1 x Thunderbolt v4 |
| Cititor de carduri | Micro SD |
| Wireless | 802.11 ax 2x2 |
| Versiune Bluetooth | 5.0 |
Software
| Sistem de operare | Free DOS |
Caracteristici generale
| Platforma producator | ASUS Vivobook S15 |
| Tastatura numerica | Da |
| Greutate | 1.8 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 359.8 x 238 x 16.1 mm |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Securitate | Cititor de amprenta TPM (Trusted Platform Module) |
| Accesorii incluse | Adaptor 65W |
| Caracteristici cheie | Camera web Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Tastatura Chiclet Baterie 3 celule - 50Wh |
| Culoare | Negru |
Brand: ASUS
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Se încarcă
Se încarcă
Recenzii (12 review-uri)
Un laptop foarte chic, dar și foarte performant
Adauga comentariu
Foarte multumita - recomand
Recomand achizitia acestui laptop mai ales pentru pretul platit de mine de 2400 ron cu programul rabla.
Adauga comentariu
Excelent
Este cea mai buna achizitie facuta.
Recomand cu toata increderea.
Adauga comentariu
Foarte mulțumit
Se mișcă foarte repede, indiferent ce aplicație se deschide. Imagine foarte buna pe display, indiferent de unghiul de vizionare. Sunet foarte bun in difuzor, chiar se aude tare și clar.
Sunt foarte mulțumit de achiziție, mai ales că am obținut un preț bun, cu programul Rabla!
Adauga comentariu
Foarte multumit
Imagine bună, sunet foarte bun.
Se mișcă foarte rapid la sarcini obișnuite, nu se încălzește semnificativ, e silențios.
Pentru un laptop cu ecran de 15,6 inch, e ușor și de dimensiuni reduse.
Conectarea cu amprentă e foarte comodă.
Un raport foarte bun calitate/preț.
Adauga comentariu
Se incalzeste
Adauga comentariu
Posibil sa aibă ceva, al meu nu se încălzește aproape deloc, plus ca este extrem de silentios
Excelent dupa ce am rezolvat problema cu driverele SSD
Adauga comentariu
Se încarcă
Se încarcă
Intrebarile si raspunsurile clientilor (3 intrebari)
Buna ziua. Am achizitionat acest laptop dar la instalare Windows10 (cu licenta) nu recunoaste SSD. Cum pot rezolva aceasta problema? Editează
Îți recomandăm să apelezi la serviciul nostru de suport pentru clienți, de unde poți fi direcționat către un centru de service autorizat, dacă specialiștii noștri vor determina că este vorba de un defect hadrware. Editează
Trebuie adaugat pe Stickul cu Windows (daca detii stick) si driverul de la SSD dezarhivat Editează
Daca intampinati probleme la instalarea windows-ului (daca nu gasiti partitiile) descarcati driverele chipset INTEL de pe site-ul oficial ASUS. Driverele le puneti pe acelasi stick cu windows-ul. La crearea partitiilor, selectati "Load driver" si incarcati driverul pana apar partitiile. Succes! Editează
Salutare! Solutia pentru instalarea sistemului de operare Windows 10 si a driver-ului SSD este foarte simpla. Acceseaza linkul de mai jos pentru pasii pe care trebuie sa ii urmezi:
www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000058724.html
Editează
Exact aceeasi problema am si eu si nu stiu ce pot face... Editează
Multumita Dianei (de mai sus), aveti aici solutia: asus.com/support/faq/1044458 Editează
Nu are niciun slot (cei 8GB sunt sudati pe placa de baza), deci nu se poate extinde. Editează













Toni 25 Aug 2021 Editează
Probleme aparute dupa nici o luna de utilizare. Multe blue screens datorate placii video. Mentionez ca este folosit strict in scop casnic impreuna cu un monitor conectat pe hdmi, fara jocuri.