Se încarcă
Laptop Apple MacBook Pro 14" cu procesor Apple M3 Max, 16 nuclee CPU si 40 nuclee GPU, 64GB RAM, 1TB SSD, Space Black, Tastatura Internationala, 96W USB-C
Laptop Apple MacBook Pro 14" cu procesor Apple M3 Max, 16 nuclee CPU si 40 nuclee GPU, 64GB RAM, 1TB SSD, Space Black, Tastatura Internationala, 96W USB-C
Se încarcă
Se încarcă
Descriere
Specificatii
Caracteristici generale
| Line-up | MacBook |
Procesor
| Producator procesor | Apple |
| Tip procesor | M3 Max |
| Model procesor | M3 Max 16 nuclee CPU si 40 nuclee GPU |
| Numar nuclee | 16 |
Afisare
| Diagonala display | 14.2 inch |
| Tehnologie display | Retina |
| Luminozitate | 600 nt 1000 nt 1600 nt |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 3024 x 1964 |
Memorie
| Capacitate memorie | 64 GB |
Hard disk
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 1 TB |
Placa video
| Tip placa video | Integrata |
| Tehnologii placa video | 40-core GPU |
Multimedia
| Unitate optica | Nu |
| Camera WEB | Full HD |
| Audio | Microfon Sase difuzoare |
| Tehnologii audio | Dolby Atmos Spatial audio |
Conectivitate & Porturi
| Porturi | 1 x HDMI 1 x Audio Out/Microfon 3 x Thunderbolt v4 1 x MagSafe 3 |
| Cititor de carduri | SDXC |
| Wireless | 802.11 ax |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
Software
| Sistem de operare | Mac OS |
Caracteristici generale
| Platforma producator | Apple MacBook Pro 14 |
| Tastatura numerica | Nu |
| Greutate | 1.62 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 312.6 x 221.2 x 15.5 mm |
| Incarcator inclus | Adaptor USB-C 96W |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Autonomie baterie | 12 h 18 h |
| Accesorii incluse | USB-C to MagSafe 3 Cable (2 m) 96W USB-C Power Adapter |
| Caracteristici cheie | Camera web Tastatura iluminata Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Senzor lumina ambientala Touch ID Force Touch trackpad Baterie 72.4Wh |
| Culoare | Negru |
Brand: Apple
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Se încarcă
Se încarcă
Recenzii (54 de review-uri)
Excelent
Depinde mult la ce il folosesti dar o sa zic experienta mea.
Il folosesc la Graphic Design, UI/UX, Web Development, Meeting-uri.
OS:
Folosesc windows de 21 de ani, adică de la 4 ani, deci sunt un user care a folosit windows in mai multe configuratii, mai multe versiuni si l am folosit in N moduri.
Trecerea pe Mac e putin incomoda la inceput, dar dupa ce te obisnuiesti (o saptamana in cazul meu) iti va deveni super comod si nu o sa vrei windows inapoi.
Nu mai ai foldere in foldere, programe greu de instalat cu crash sau programe care bubuie sau not responding.
Are un UX super bine facut, daca folosesti deja iOS pe iPhone o sa ti fie mai usor.
Constructie:
Solid, placut, premium. Ecranul e ce trebuie, culori clare, l-am folosit si in soare puternic cat am lucrat afara pe banca, si ecranu se vede foarte bine comparativ cu al meu Dell si Asus care au un ecran slab in lumina puternica.
E foarte usor, nu l simt in ghiozdan, iar incarcatorul abia il simti, asta daca ai nevoie de el.
Cat despre ecran, am crezut ca 14 Inch va fi mic si nu ma voi impaca cu el, din contra, e super ok, mai ales daca mai ai si un monitor extern, e chiar ok, daca vrei 16, go for it, dar 14 e ce trebuie si nu simt ca e prea mic.
Baterie:
Uit sa-l incarc, am confortul si luxul sa nu mai car incarcatorul, desi e foarte usor incarcatorul. L am folosit cu Photoshop, Illustrator, CapCut si Browser cu multe file deschise si laptop ul meu isi aprindea o tigara. Nici macar ventilatorul nu a pornit, si bateria nu se descarca. Nu reusesc sa l descard.
Recomand la inceput doua incarcari full, dupa, uiti sa l incarci si poti pleca fara incarcator la tine prin oras, sau daca esti plecat din oras in alta tara si nu ai priza in aeroport sau alte locuri, nu e stres.
Configuratie:
N-am ce sa i reprosez, pentru ce am eu nevoie cred ca e cu mult peste cerinte, depinde la ce il folosesti.
Recomanda sa il iei daca faci bani cu el si vrei sa lucrezi pe el, la jocuri nu ma pricep asa bine dar nu stiu cat e de accesibil.
Singurul minus pe care pot sa l identific e ca poti lasa multe aprente pe ecran daca nu esti atent, dar trebuie sa l intretii si mi se pare normal si frumos sa il intretii pentru ca este o bijuterie de laptop.
Adauga comentariu
Super jucaria performanta maxima într-un pachet minuscul
Adauga comentariu
Foarte multumita
Adauga comentariu
Ce programe de arhitectura rulezi cu macbook? Multe programe de arhitectura au nevoie de functii video OpenGL, functii pe care arhitectura Apple nu le are incorporate in GPU. Plus din analiza CV-ului tau si a profilului de FB, nu ai tangenta cu zona de lucru in arhitectura. Observatiile facute in review-ul tau nu sunt sustinute in practica. Macbook-urile in general sunt bune ptr aplicatii foto/video, dar exclus randari in programe de arhitectura.
Recomand pentru productie muzicala
Eu folosesc macbook la munca (IT) de 3 ani, doar ca varianta M1 pro si inca duce fara probleme, iar bateria e la 90% health, avand in vedere ca l-am forjat maxim. Pentru mine conteaza si acest aspect, ca e un laptop pe care te poti baza si dupa cativa ani. Experientele de multi ani cu laptopuri windows mi-au lasat un gust amar.
L-am luat resigilat, insa era ca nou, doar cutia era praf, dar laptopul nu avea nicio urma de folosire (10450 lei). Am ales varianta de 500 gb, dar mi-am cumparat un ssd extern de la sandisk (extreme) de 2TB, e micut si il tin mereu in laptop, nu deranjeaza, nu iese din laptop, nu isi face eject la sleep.
Adauga comentariu
Excelent, nici sa vrei nu ai ce sa ii reprosezi
Adauga comentariu
Excelent
PS. S-a crăpat display-ul într-un colț. Prețul este jumătate din prețul produsului. Nu voi mai achiziționa laptop Apple.
Adauga comentariu
Foarte multumit
Adauga comentariu

























Br0m 15 Noi 2025 Editează
Sigur, ca tu la 4 ani te numesti "user"🤣