Laptop Acer Aspire Lite 15 AL15-72P-595Y cu procesor Intel® Core™ i5-13500H pana la 4.70 GHz, 15,6" Full HD, IPS, 16GB DDR5 RAM, 512GB SSD, Intel® UHD Graphics, No OS, Pure Silver
Laptop Acer Aspire Lite 15 AL15-72P-595Y cu procesor Intel® Core™ i5-13500H pana la 4.70 GHz, 15,6" Full HD, IPS, 16GB DDR5 RAM, 512GB SSD, Intel® UHD Graphics, No OS, Pure Silver
Estimat livrare în:
Se încarcă
Se încarcă
Descriere
Specificatii
Caracteristici generale
| Line-up | Aspire |
Procesor
| Producator procesor | Intel® |
| Tip procesor | i5 |
| Model procesor | 13500H |
| Arhitectura | Raptor Lake |
| Numar nuclee | 16 |
| Frecventa Turbo Boost | 3.5 GHz 4.7 GHz |
| Cache | 18432 KB |
| Tehnologie procesor | 10 nm |
| Procesor grafic integrat | Intel® UHD Graphics |
Afisare
| Diagonala display | 15.6 inch |
| Format display | Full HD |
| Tehnologie display | IPS |
| Touchscreen | Nu |
| Rezolutie | 1920 x 1080 |
Memorie
| Capacitate memorie | 16 GB |
| Tip memorie | DDR5 |
| Numar sloturi | 1 |
| Sloturi ocupate | 1 |
| Capacitate memorie maxima suportata | 16 GB |
Hard disk
| Tip stocare | SSD |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Interfata SSD | M.2 |
Placa video
| Tip placa video | Integrata |
| Model placa video | Chipset grafic integrat |
Multimedia
| Unitate optica | Nu |
| Camera WEB | HD |
| Audio | Difuzoare stereo Microfoane duale |
Conectivitate & Porturi
| Porturi | 1 x HDMI 1 x Audio Out/Microfon 1 x USB 3.2 Type C Gen 1 3 x USB 3.2 Type A Gen 1 |
| Wireless | 802.11 ax |
| Versiune Bluetooth | 5.1 |
Software
| Sistem de operare | NO OS |
Caracteristici generale
| Tastatura numerica | Da |
| Greutate | 2.1 Kg |
| Dimensiuni (W x H x D) | 362.3 x 239.89 x 23.5 mm |
| Limba tastatura | Tastatura internationala |
| Securitate | Kensigton Lock |
| Autonomie baterie | 10 h |
| Capacitate baterie | 58 Wh |
| Accesorii incluse | Adaptor 90W |
| Caracteristici cheie | Camera web Touchpad care accepta gesturi de atingeri multiple Tastatura NEILUMINATA Baterie 58Wh |
| Culoare | Argintiu |
Brand: Acer
Pretul produsului include costul de 4.17 lei aferent colectarii, tratarii si eliminarii DEEE.
eMAG.ro face eforturi permanente pentru a păstra acurateţea informaţiilor din acestă pagină. Rareori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare. Toate promoţiile prezente în site sunt valabile în limita stocului. In conformitate cu prevederile OUG 140/2021, produsele beneficiaza de garantie legala de conformitate de 24 de luni, cu exceptia continutului digital sau al serviciilor digitale, in cazul carora garantia legala de conformitate este de 60 de luni, potrivit OUG 141/2021. Prevederile anterior mentionate nu sunt aplicabile in cazul produselor alimentare.
Se încarcă
Se încarcă
Recenzii (163 de review-uri)
LAPTOP PROFI
Adauga comentariu
Foarte multumit
Adauga comentariu
vrei o performanta foarte bună, dar nu pe mulți bani? e perfect pentru tine
cu procesorul Intel Core i7 gen. 13, îl poți folosi pentru sarcini medii (cum ar fi: editare foto-video, vizionare de filme chiar și seriale etc.) dar nu la jocuri, el nu se descurca.
cu ecranul Full HD, poți vedea ca la cinema, pentru a te uita pe Social Media (YouTube, Snapchat, Instagram etc.)
El are 1.24 KG, deci poate fi carat ușor. În concluzie, el este bun pentru studenți, pentru cei care editează foto- video și pentru a te uita la filme sau seriale pe YouTube, Netflix etc.
Adauga comentariu
Excelent
Adauga comentariu
Foarte multumit
Adauga comentariu
ATENTIE....fara tastatura iluminata
Adauga comentariu
Vrei ecran galbejit? E perfect pt tine
Adauga comentariu
Raport calitate pret top
Adauga comentariu
Super Multumit!
Adauga comentariu
Se încarcă
Se încarcă
Intrebarile si raspunsurile clientilor (47 de intrebari)
Puteți să-mi spuneți, vă rog, dacă la voi funcționează iluminarea la tasta space de pe tastatură? Editează
Tasta SPACE este in totalitate opaca si nu permite luminii sa se vada. Editează
AM ACHIZITIONAT VERSIUNEA: Laptop Acer Aspire 5 A515-57-5553, Intel® Core™ i5-12450H.
Problema e ca nu imi vede hardul si nu pot sa instalez. Ce pot sa fac in situatia asta? Editează
Iesiti din uefi shell si intrati in bios, mergeti pe pagina main, folositi combinatia ctrl+s pentru a aparea optiunea "VMD Controller", pe care îl veti seta ca DISABLED, dati save, si ar trebui sa va apara partitiile Editează
Multumesc pt raspuns. Am vazut ulterior intrebarii, solutia, si acum e ok. Multumesc totusi. Editează
Am achizitionat acest laptop si un windows 11.
Am zis sa fiu si eu in sfarsit posesor de licenta.
Problema e ca nu imi vede hardul si nu pot sa instalez. Ce pot sa fac in situatia asta? Editează
Puteți lua legătura cu mine daca inca aveți nevoie de ajutor Editează
Bios-advanced- ctrl+s -vm disabled. Apoi se vede. Editează



GabiN 05 Mar 2026 Editează
Din ce cauza? Sa ne putem si noi folosi de ce spuneti. Nu stim daca aveti observatii reale sau daca sunteti ceva autoritate in materie. Nu ne ajuta comentariul dvs!